|

Eliminacje Mistrzostw Polski Kadetów w boksie

W dniach 28-29.05.2016r. w sali Wielkopolskiego Ośrodka Szkolenia Bokserskiego Fundacji Wielkopolski Boks odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej.

Do walki o medale i przepustkę do Ząbkowic Śląskich gdzie spotkają się najlepsi zawodnicy w Polsce stanęli reprezentanci większości klubów z Wielkopolski czyli 28 zawodników reprezentujących 13 klubów z Województwa Wielkopolskiego w tym reprezentant Warty Śrem Maksymilian Godziewski.

W pierwszym dniu podczas eliminacji Maks pokonał jednogłośnie na punkty 3:0 zawodnika Sporty Walki Pila – Cezarego Stępkę i awansował do finału zawodów. W Niedzielę natomiast w finale uległ niespodziewanie Krystianowi Kocłajdzie z Boks Poznań Team 2:1 zostając vice mistrzem Wielkopolski.

“Maks boksował w Poznaniu z zawodnikiem gospodarzy. W moich oczach oraz wg. obserwatorów wygrał walkę. Niestety decyzja sędziów była zupełnie inna. Wszelkie nasze emocjonalne dyskusje na ten temat nie mają sensu. Przyjęliśmy tę decyzję z pokorą i od poniedziałku wracamy na salę :)”