Aktualności

Kolejne zwycięstwo Młodzików. Rocznik 2005 pokonał Pogoń Książ Wlkp. 2:1

W minioną niedzielę (24.09) Młodzicy Warty Śrem zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo! Biało-niebiescy gościli w Śremie drużynę Pogoń Książ. Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było zacięte i emocjonujące.

Obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry, jednak częściej akcje ofensywne wyprowadzali młodzi adepci śremskiego klubu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się obrońca Warty Śrem Paweł Marciniak, popisując się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Śremianie do końca połowy kontrolowali grę i do szatni schodzili przy stanie 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Zacięta rywalizacja z przewagą raz jednej, raz drugiej drużyny. W 10’ drugiej połowy po zamieszaniu przed polem karnym Pogoni, piłkę w bramce gości umieścił Kacper Durzyński i warciarze prowadzili już 2:0!! Druga
bramka uśpiła na chwilę niebiesko – białych i na 10 minut przed końcem spotkania, po jedynym błędzie defensywy warciarzy goście strzelili bramkę kontaktową (2:1). Zdobyta bramka dodała gościom motywację do walki, a na śremian podziałała jak przysłowiowy „kubeł zimnej wody”. Obie drużyny walczyły o jak najbardziej korzystny wynik dla siebie, jednak ostatecznie to zawodnicy Wart Śrem cieszyli się ze zwycięstwa.

Pogoń Książ to wymagający przeciwnik, dlatego zwycięstwo cieszy podwójnie. Cieszy mnie przede wszystkim, jako trenera fakt, że wszyscy zawodnicy zagrali świetne spotkanie, sukcesywnie realizowali to wszystko o czym rozmawialiśmy przed meczem w szatni. Wszystkim zawodnikom dziękuję za zaangażowanie i wszystkich grę oceniam bardzo wysoko. Popełniliśmy jeden błąd, który przeciwnik wykorzystał, ale w całym spotkaniu to my byliśmy drużyną dominującą. Chłopacy pokazali siłę charakteru i cieszymy się z kolejnych 3 punktów