Aktualności

Remis kobiecej drużyny Warty z Sokołem Pniewy

W trzecim występie na ligowych boiskach, nasza drużyna seniorska kobiet uzyskała historyczny bo pierwszy remis rozgrywkach kobiecej piłki nożnej w Śremie. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla nas bo już w 17 min. Magda Mikołajczak strzela pierwszą bramkę dla naszej drużyny i prowadzimy 1:0. Nie trwało długo i trzy minuty później Ewelina Karbowska podwyższa na 2:0. Pełna euforii gra trochę przysiadła po kontuzji lewego kolana, której w 37 min. doznała kapitan naszego zespołu i podpora obrony, Weronika Rychlewska, którą karetka pogotowia odwiozła do szpitala.

Jak się później okazało włożyli jej nogę w gips i po dalszej konsultacji okaże się co dalej z naszą czołową zawodniczką. W miejsce kontuzjowanej Weroniki na boisko weszła Amelia Dryer. W 39 min. zespół z Pniew strzela kontaktową bramkę i pierwsza połowa kończy się rezultatem 2:1 dla naszych dziewczyn.

Drugą połowę rozpoczynamy od ataków i ze zmianą bo 41 min. za Adriannę Skrzypek wchodzi Roma Skrzypczak, a w 58 min. swoją drugą bramkę w tym meczu strzela Magdalena Mikołajczak i prowadzimy już 3:1. Niestety w 66 min. brak koncentracji w obronie, tracimy niepotrzebnie bramkę i jest 3:2. W 76 min. na boisko wchodzi Otylia Kabat za Karolinę Zdziechowską. Wydawało się, że wynik taki pozostanie do końca meczu, ale w kontrowersyjnej sytuacji, gdzie bramkarka naszej drużyny była faulowana, sędzia puścił grę i w 78 min zawodniczki Sokoła doprowadzają do remisu i rezultatem 3:3 kończy się to spotkanie.

Było kilka sytuacji w których nasze dziewczyny mogły strzelić bramki, ale zabrakło trochę szczęścia, ale i tak cieszyliśmy się z uzyskanego remisu, co
na pewno pozytywnie wpłynie na morale naszej drużyny.

Następne spotkanie zagramy na wyjeździe 08.10.2017 r. godz. 16.00 z Polonią II Poznań, na który zapraszamy kibiców.
WARTA: K.SKRZYPCZAK, M.SKRZYPCZAK, M.MIKOŁAJCZAK, A.TOMASZEWSKA, D.DRZEWIECKA, A.SKRZYPEK (41 R.JAŃCZAK), E.KARBOWSKA, K.ZDZIECHOWSKA (O.KABAT), Z.HYŻYK, W.KOSTUJ, W.RYCHLEWSKA (A.DRYER)
REZERWA: A.ŁUCZAK, K.KAJETAŃCZYK