Aktualności

Zespół Orlików pokazał charakter: Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań pokonana

Zespół Orlików (rocznik 2007) pokonał na wyjeździe Akademię Kreatywnego Futbolu 5:4, pomimo iż do przerwy przegrywał różnicą trzech bramek. Bramki dla podopiecznych Rafała Krajczyńskiego strzelali: dwie  Szymon Dobraś, dwie Mikołaj Maśliński oraz Maciej Stępa.

Od początku spotkania mecz był bardzo nerwowy w wykonaniu Warciarzy, gospodarze z AKF postawili wysoko poprzeczkę i w 15 min. meczu po stałym fragmencie gry zdobyli prowadzenie na 1:0, w 17 minucie po błędzie obrońcy było już 2:0. W 19 minucie po strzale Mikołaja Maślińskiego było 2:1. Do przerwy jeszcze straciliśmy dwie bramki i schodziliśmy na przerwę z wynikiem 4:1 dla gospodarzy.

Po przerwie Młodzi piłkarze Akademii Warty pokazali charakter i ducha walki. W 28 minucie zza pola karnego przymierzył Szymon Dobraś i Warta przegrywała 2:4. Po kolejnej akcji zespołowej było już 3:4 po strzale Mikołaja Maślińskiego, a w 39 minucie po strzale Igora Drożdżyńskiego i dobitce Macieja Stępy był remis 4:4. Warciarze grali jednak do końca. W 45 minucie przymierzył drugi raz Szymon Dobraś i prowadziliśmy 5:4. W 46 minucie po faulu Macieja Stępy graliśmy w osłabieniu do końca meczu ale wynik się nie zmienił i wygraliśmy 5:4.

Zagraliśmy tak, jak byśmy grali dwa mecze osobno w I połowie gdzie wyglądało to słabo, to II połowa meczu rewelacyjnie jak i w obronie, tak i w ataku. Szkoda tylko tej nerwówki w I połowie. Cieszy fakt że ten mecz był meczem walki i drużyna pokazała charakter i na co ją stać. Wyciągnąć wynik 1:4 na 5:4 to tylko „czapki z głów”. Każdy kolejny mecz pokazuje gdzie jeszcze musimy pracować.

Rafał Krajczyński

Następne spotkanie rozegrane zostanie 14 października br. w Śremie. Rywalem biało-niebieskich będzie Chrobry Gniezno. Początek spotkania o godzinie 10:00.