Aktualności

Młodziki tuż za podium podczas Duszczyki CUP 2017

Młodziki tuż za podium podczas Duszczyki CUP 2017

Młodziki D2 Warty Śrem w zeszły weekend rozpoczęli cykl turniejów zimowych. Pierwszy z nich rozegrali w Poznaniu, gdzie organizatorem był zespół Wiary Lecha Poznań. W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Podopieczni Michała Mocka trafili do gruby B obok Canarinhos Skórzewo, Grom Plewiska, Galacticos Poznań.

W fazie grupowej Niebiesko- biali zgromadzili 6 punktów odnosząc zwycięstwo z Galacticos 2:0 po bramkach Świdurskiego oraz pokonali zespół Gromu 1:0, gdzie jedyne trafienie należało do Świdurskiego, który przegrał w rywalizacji o koronę króla strzelców jedną bramką. Punkty zostały stracone w meczu ze Skórzewem, którzy po wyrównanym spotkaniu wygrali 1:0.

W półfinale Śremianie zagrali z Spartą Oborniki, która wygrała swą grupę. Mecz podobny do spotkania z Canarinhos, a więc bardzo wyrównany i toczony w szybkim tempie. Szczęście ponownie uśmiechnęło się do rywali, którzy w 4 minucie przeprowadzili składną akcję i ustalili wynik meczu.

O trzecie miejsce drużyna rocznika 2006 zagrała z Przemysławem Poznań. Spotkanie to można nazwać horrorem, z którego cieszyli się Poznaniacy. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry zespół Michała Mocka miał rzut karny, którego nie wykorzystał Aleksander Bąkowski, a zaraz po nim sędzia zakończył spotkanie i o tym kto stanie na podium decydowały rzuty karne w których to częściej chybili Śremianie. Do siatki z trójki Pruchnik, Strurmer, Cieślak Julia, trafiła tylko ta ostatnia i niestety pierwszy turniej Warta zakończyła na IV miejscu.

„Zagraliśmy pierwszy turniej halowy tego roku. Jeśli mam bym szczery to przyznam szczerze, że mam ogromny niedosyt. Przy odrobinie szczęścia, moglibyśmy wracać z medalem i to niekoniecznie brązowym. Pierwsze dwa spotkania zagraliśmy tak jak byśmy sobie wszyscy życzyli tzn. szybko, zdecydowanie i konsekwentnie. W kolejnych oprócz szczęścia zabrakło nam zimnej krwi i chłodnej głowy”– trener Mocek.

Kolejny turniej już w niedzielę „Polibuda Kids CUP 2018”

Tabela końcowa: Duszczyki CUP 2017

  1. Canarinhos Skórzewo
  2. Sparta Oborniki
  3. Przemysław Poznań
  4. Warta Śrem
  5. Galacticos Poznań
  6. Wiara Lecha Poznań
  7. Grom Plewiska
  8. Unia Swarzędz

 

Dodaj komentarz