Aktualności

Relacja z Halowego Turnieju Piłki Nożnej Ferie z AS-em - rocznik 2005

Relacja z Halowego Turnieju Piłki Nożnej Ferie z AS-em – rocznik 2005

W ramach okresu przygotowawczego, w minioną niedzielę drużyna młodzika starszego Warty Śrem (rocznik 2005), wzięła udział w kolejnych rozgrywkach halowych. Tym razem biało-niebiescy rywalizowali w turnieju „Ferie z AS-em” w Borowie koło Czempinia. Śremianie rywalizowali na boisku z takimi klubami jak Stella Luboń, UKS „AS” Czempiń czy GKS Krzemieniewo.

Pierwszy pojedynek Warciarze stoczyli z drugim zespołem gospodarzy – UKS „AS” Czempiń Biali. Niebiescy od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli zdeterminowani do gry. Czego efektem była szybko strzelona bramka przez Karola Majorczyka. Śremianie wytrwale i zacięcie budowali kolejne akcje, stwarzając coraz większe zagrożenie dla bramki przeciwnika. Dominowali w grze ofensywnej i konsekwentnie realizowali zadania w defensywie. W końcówce spotkania, ostateczny wynik na 2:0, ustalił Karol Majorczyk, umieszczając piłkę w bramce przeciwnika po raz drugi.

W kolejnej potyczce Warciarze stanęli przeciwko pierwszemu zespołowi gospodarzy, UKS „AS” Czempiń Zieloni. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Obie drużyny zaciekle „szukały” drogi do bramki przeciwnika. Jednak jako pierwszym udało się to zawodnikom gospodarzy i Śremianie musieli grać przy niekorzystnym dla siebie wyniku. To wpłynęło mobilizująco na sposób budowania akcji przez Warciarzy. W końcówce spotkania, pięknym strzałem z dystansu popisał się Paweł Marciniak, definitywnie ustalając wynik meczu na 1:1.

Do następnego starcia biało-niebiescy wyszli przeciwko zespołowi GKS Krzemieniewo, jak się później okazało, zwycięzcom całego turnieju. Warciarze od pierwszego gwizdka próbowali uzyskać korzystny dla siebie wynik, jednak tego dnia ich koledzy z Krzemieniewa nie mieli sobie równych. Śremianie musieli uznać wyższość swojego rywala i do szatni schodzili przy wyniku 0:3.

Ostatni pojedynek turnieju Warciarze rozgrywali z zespołem Stella Luboń. Wiedząc, że o drugim miejscu decydować będzie bilans bramkowy, niebiescy od początku „rzucili się” do gry. Przez pięć minut przeciwnik zacięcie się bronił, jednak później rozwiązał się przysłowiowy worek z bramkami. W ciągu 10 minut Śremianie zdobyli 6 goli – 2 x Paweł Marciniak, Piotr Tomczak, Antoni Mencel, Dominik Nowak i jedna bramka samobójcza. To jednak nie wystarczyło. Ostatecznie piłkarze pierwszego zespołu gospodarzy – UKS „AS” Czempiń Zieloni uzyskali o dwie bramki lepszy bilans i Warciarze ostatecznie musieli zadowolić się miejscem III.