Aktualności

Kolejne zwycięstwo zawodników Orlika E1 akademii Warty Śrem

W sobotę tj. 12 maja br. podopieczni trenera Rafała KRAJCZYŃSKIEGO Orlik E-1 Warty Śrem Niebiescy podejmowali AKF Poznaniu w 17 kolejce ligi WZPN.

Od początku spotkania mecz był bardzo nerwowy w wykonaniu Warciarzy, choć po bramkach Mikołaja MAŚLIŃSKIEGO i Huberta KONIECZNEGO gospodarze prowadzili 2:0 i mecz układał się pod dyktando Warty w końcówce pierwszej połowy goście z AKF postawili wysoko poprzeczkę i do przerwy po błędach indywidualnych doprowadzili do remisu 2:2.

Po przerwie Młodzi piłkarze akademii Warty po zespołowej akcji i strzale Huberta KONIECZNEGO wyszli na prowadzenie 3:2. Gdy wydawało się że gospodarze pójdą za ciosem to po straconych okazjach do podwyższenia prowadzenia (dwa słupki i dwie poprzeczki) to jedną z kontrataku którą stworzyli goście zamienili na bramkę i na 5 minut do końca był remis 3:3. Orlicy znowu pokazali charakter i ducha walki w 5 minut po akcjach zespołowych trzy razy bramkarza gości pokonał Mikołaj MAŚLIŃSKI i ustalił wynik meczu na 6:3.

Zagraliśmy tak jak byśmy grali dwa mecze osobno w I połowie gdzie wyglądało to dobrze, To II połowa meczu rewelacyjnie jak i w obronie, tak i w ataku szkoda tylko tej nerwówki w I i II połowie gdzie brakowało szczęścia przy wykończeniach akcji (słupki i poprzeczki). Cieszy fakt że ten mecz był meczem walki i drużyna pokazała charakter i to że potrafili w końcówce rozegrać książkowo akcje zdobywając trzy bramki.

Każdy kolejny mecz pokazuje gdzie jeszcze musimy pracować a już w czwartek gramy kolejny mecz w Gnieźnie o godz. 18.30 z Chrobrym Gniezno –