1 % – nie daj fiskusowi

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym na początku każdego roku, w kwocie podatku, który pobierany jest przez Fiskusa, możecie 1% przekazać na instytucję pożytku publicznego, a tym samym wspomóc sport dzieci i młodzieży.

 

Tym razem przyświeca nam jeden wspólny cel – z pozyskanych z tego tytułu środków chcemy wymienić nawierzchnię orlika przy ulicy Zamenhofa. Obecna jest już w kiepskim stanie, a przecież nasi mali piłkarze zasługują na to, by trenować w jak najlepszych warunkach. Wspólnie możemy o to zadbać! Poniżej pięć powodów, dla których warto przekazywać 1% z podatku:

1. robisz coś dobrego dla dzieci
2. nic Cię to nie kosztuje
3. dajesz dobry przykład innym
4. sam decydujesz, kogo wspierasz
5. widzisz efekty i możesz je ocenić

Kto może przekazać:

– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19 procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1%? W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego , jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Przypominamy również, że w Klubie można bezpłatnie w zamian za 1 % rozliczyć PIT.

Pracę tą wykonuje księgowa ŚKS Warta zatem jeżeli ktoś ma rodziców chcących rozliczyć PIT proszę o kontakt 601-281-706

Dane Klubu WARTA potrzebne do wpisania w zeznanie to:

Nazwa: Śremski Klub Sportowy WARTA
Numer KRS: 0000161382
cel szczegółowy – wymiana nawierzchni na orliku.

Jeśli los sportu dzieci i młodzieży którą kształcimy w czterech sekcjach (piłki nożnej, piłki koszykowej, boksu oraz szermierki) nie jest Wam obcy, jeżeli chcecie, aby Wasze dzieci miały możliwość uprawiania sportu, korzystania z różnych form rekreacji, jeżeli chcecie, aby nie ulegały pokusom XXI wieku prosimy o wsparcie naszej działalności. Korzyści z tego będziemy mieli wszyscy. Nie zmarnujmy tej szansy naprawdę WARTO !!!Jak co roku Warta Śrem zwraca się z prośbą i zachęca do przekazania 1 procenta z podatku na rzecz klubu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.