| |

1 % – nie daj fiskusowi

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym na początku każdego roku, w kwocie podatku, który pobierany jest przez Fiskusa, możecie 1% przekazać na instytucję pożytku publicznego, a tym samym wspomóc sport dzieci i młodzieży.

 

Tym razem przyświeca nam jeden wspólny cel – z pozyskanych z tego tytułu środków chcemy wymienić nawierzchnię orlika przy ulicy Zamenhofa. Obecna jest już w kiepskim stanie, a przecież nasi mali piłkarze zasługują na to, by trenować w jak najlepszych warunkach. Wspólnie możemy o to zadbać! Poniżej pięć powodów, dla których warto przekazywać 1% z podatku:

1. robisz coś dobrego dla dzieci
2. nic Cię to nie kosztuje
3. dajesz dobry przykład innym
4. sam decydujesz, kogo wspierasz
5. widzisz efekty i możesz je ocenić

Kto może przekazać:

– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19 procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1%? W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego , jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Przypominamy również, że w Klubie można bezpłatnie w zamian za 1 % rozliczyć PIT.

Pracę tą wykonuje księgowa ŚKS Warta zatem jeżeli ktoś ma rodziców chcących rozliczyć PIT proszę o kontakt 601-281-706

Dane Klubu WARTA potrzebne do wpisania w zeznanie to:

Nazwa: Śremski Klub Sportowy WARTA
Numer KRS: 0000161382
cel szczegółowy – wymiana nawierzchni na orliku.

Jeśli los sportu dzieci i młodzieży którą kształcimy w czterech sekcjach (piłki nożnej, piłki koszykowej, boksu oraz szermierki) nie jest Wam obcy, jeżeli chcecie, aby Wasze dzieci miały możliwość uprawiania sportu, korzystania z różnych form rekreacji, jeżeli chcecie, aby nie ulegały pokusom XXI wieku prosimy o wsparcie naszej działalności. Korzyści z tego będziemy mieli wszyscy. Nie zmarnujmy tej szansy naprawdę WARTO !!!Jak co roku Warta Śrem zwraca się z prośbą i zachęca do przekazania 1 procenta z podatku na rzecz klubu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.