Sierpniowe sparingi orlików młodszych

Lech Poznań, Akademia Reissa Poznań i SKS 13 Poznań to rywale z jakimi w sierpniu w meczach sparingowych zmierzyli się podopieczni trenera Piotra Rymaniaka.

Już w najbliższą niedzielę chłopcy z rocznika 2011 rozpoczną ligowe pojedynki w kategorii orlika młodszego. Ich rywalem będzie Chrobry Gniezno. W ramach przygotowań do ligi młodzi Warciarze rozegrali w sierpniu trzy mecze sparingowe.

Pierwszym przeciwnikiem był zespół Lecha Poznań, z którym młodzi Warciarze zmierzyli się na początku sierpnia przy Bułgarskiej. Dwa tygodnie później w Dolsku zagrali z przebywającą tam na obozie reprezentacją Akademii Reissa Poznań.

Obaj rywale byli bardzo wymagający – mówi trener Piotr Rymaniak. – Mimo nieznacznych porażek różnicą trzech-czterech goli chłopcy pokazali się z dobrej strony – dodał trener orlików.

Ostatnim sprawdzianem przed ligą był niedzielny pojedynek z SKS 13 Poznań, który rozegrano w Śremie. Biało-niebiescy okazali się wyraźnie lepsi od swoich rywali strzelając 19 goli, a tracąc 3.

– Głównym celem sparingów było przywrócenie rytmu meczowego przed rozpoczynającym się sezonem. Myślę, że jesteśmy gotowi na ligę i czekamy z niecierpliwością na inaugurację – powiedział trener Piotr Rymaniak.

Początek meczu z Chrobrym Gniezno w niedzielę o godzinie 12.00 na boisku przy Zamenhofa.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.