9 goli na inaugurację

Od wysokiego zwycięstwa wiosnę rozpoczęli młodzicy starsi. Podopieczni Michała Mocka nie dali szans Polonii II Środa wygrywając 9:2.

Po pierwszej połowie nie zanosiło się na tak efektowne zwycięstwo. Śremianie co prawda szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po golach Kacpra Świdurskiego i Mikołaja Duszczaka, ale rywale nie pozostali dłużni i również odpowiedzieli dwoma trafieniami. W efekcie do przerwy było 2:2. Druga odsłona to już jednak całkowita dominacja Warciarzy.

Od początku przycisnęliśmy rywali spychając ich do obrony i worek z bramkami się rozwiązał – mówi trener Michał Mocek. Biało-niebiescy siedmiokrotnie pokonali bramkarza gości, a sami zachowali w drugiej połowie czyste konto i wygrali ostatecznie 9:2. Ha-tricka w tym meczu ustrzelił Kacper Świdurski, dwie bramki dołożył Mikołaj Duszczak, a po jednej Kacper Bortnowski, Kacper Stawecki, Aleksander Bąkowski i Tobiasz Szafrański.

Myślę, że druga połowa w naszym wykonaniu mogła się podobać kibicom – mówi trener Michał Mocek. – Cieszy dobry początek wiosny, ale myślami jesteśmy już przy kolejnym starciu jakie czeka nas z Wiarą Lecha – dodał.