Aktualności

Twierdza Bułgarska zdobyta!

]W niecodziennych okolicznościach został rozegrany w miniony wtorek mecz młodzików D2 Warty Śrem. Podopieczni Michała Mocka we wtorkowe popołudnie, a dokładnie o godzinie 18.00 wyruszyli na podbój Bułgarskiej. Czym im się to udało? Odpowiedź znajdziecie w poniższej relacji.

O godzinie 20.30, a więc równolegle z meczami Ligi Mistrzów zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Dla młodych zawodników to niesamowite przeżycie, mecz rozgrywany o zmroku przy jupiterach na wyjątkowej nawierzchni, gdzie na co dzień trenują piłkarze Kolejorza, a w tle pięknie oświetlony Inea Stadion. Czy można wymarzyć sobie
coś lepszego w tym wieku? Dodatkową wisienką na torcie była ilość zgromadzonych kibiców, którzy nie mieli prawa się nudzić.

Cała otoczka wokół spotkania na najwyższym poziomie, także na boisku nie mogło być inaczej. Oba zespoły zagrały wyśmienite zawody, a o zwycięstwie decydowały detale. Po pierwszych kilkunastu minutach gry można było zauważyć, że Warta jak i Lech darzą się ogromnym szacunkiem.

Mecz toczył się w środkowej części boiska, gdzie zobaczyć można było umiejętności nie tylko czysto techniczne pojedynczego zawodnika, ale przede wszystkim elementy taktyczne całego zespołu. Współpraca poszczególnych formacji stała na bardzo wysokim poziomie. Skracanie, zawężanie pola gry a także komunikacja boiskowa w tym dniu również stała na wysokim poziomie.

Jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie Śremianie, którzy to w 11 minucie po rozegranym stałym fragmencie gry ostrzegli gospodarzy. Chwilę później blisko strzelenia bramki bezpośrednio rzutu wolnego był Świdurski jednak piłka minimalnie minęła okienko.

Po emocjonującej pierwszej połowie wynik bezbramkowy. W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Mecz bardzo wyrównany, obie strony stwarzały sobie
sytuacje, ale priorytetem było nie stracić bramki. 43 minuta spotkania i… Goooooool!!!!! Rzut rożny dla warciarzy. Do narożnika podchodzi kapitan Tobiasz świetnie dośrodkowuje, a piłkę do siatki wpakowała bo tak to trzeba nazwać zawodniczka Warty i reprezentantka Polski Julia Cieślak, która mocnym strzałem z główki otwiera wynik!.

Od tego momentu obraz gry się nieco zmienił. Kolejorz chcąc wyrównać ruszył do przodu, natomiast młodziki Warty cofnęli się na swoją połowę, bronili mądrze blisko siebie i konsekwentnie, licząc na kontrataki, których dość sporo wyprowadził. Emocje trwały do ostatniego gwizdka, a ten zabrzmiał po 3 doliczonych minutach i wtedy radość euforia drużyny Mocka po takim spotkaniu bezcenna. Twierdza Bułgarska zdobyta!. Wynik 1:0 dla Warty!

“Na boisku spotkały się dwa bardzo dobrze przygotowane zespoły, którzy do tego spotkania podchodziły z ogromnym szacunkiem, a nawet nawiązywaną sympatią między zespołami. Oba prezentowały futbol na wysokim poziomie. Rozegraliśmy dziś spotkanie, które na zawsze pozostanie w mojej pamięci, pewnie nie tylko mi ale również rodzicom, a szczególnie zawodnicy będą długo to wspominać. Cała otoczka w dniu dzisiejszym na najwyższym poziomie.

Wyjazd “na Bułgarską”, która jest wizytówką Poznania, a nawet Wielkopolski jest niesamowitym przeżyciem oraz satysfakcją, a także nagrodą czy też takim bodźcem dla tych młodych adeptów, że marzenia się spełniają. Bo przecież rozegrać mecz w takich warunkach z taką marką jaką jest Lech Poznań to niecodzienność. My pojechaliśmy po 3 punkty, z którymi zasłużenie wyjeżdżamy.

Rozegraliśmy już sporą ilość spotkań w dobrym stylu, jednakże ten mecz to prawdziwy pokaz umiejętności tego zespołu. Cała drużyna zagrała zawody na skale swoich możliwości. Założenia zrealizowane w stu procentach i to cieszy. Co powiedzieliśmy sobie w szatni przełożyliśmy na boisko i dlatego wracamy z tarczą a nie na tarczy. Dziękuje jeszcze raz zawodnikom, a rodzicom chylę czoła za pomoc, za wsparcie, wyrozumiałość oraz obecność podczas spotkań!”

Michał Mocek, trener

LPFA BUŁGARSKA 0:1 WARTA ŚREM – BRAMKA Julia Cieślak 43 minuta.

Warta Śrem wystąpiła w składzie: Szulczewski, Nowak, Aleks Szafrański, Tobiasz Szafrański (C), Stawecki, Pruchnik, Bąkowski, Julia Cieślak, Świdurski, Wesołowski, Mikołajewski, Bortnowski, Sturmer, Walczak, Tomczak

1 Response

1. Pingback : ŚKS Warta Śrem – Strona Oficjalna » Wygrana młodzików Warty z przeciwnikiem i… deszczem