Aktualności

Młodzicy Starsi zagrali sparingowo z Pogonią Książ Wlkp.

W ramach przygotowania do nadchodzącej rundy wiosennej, Młodzicy Starsi Warty Śrem, w minioną sobotę (24.03) odbyli grę kontrolną. Tym razem sparingpartnerem Warciarzy była drużyna Pogoń Książ Wlkp.

Mimo, że podopiecznym Tomasza Stawowego przyszło rywalizować z dobrze grającym zespołem, nie wpłynęło to na grę Śremian. Od początku z dużym zaangażowaniem budowali kolejne akcję, czego wynikiem była szybko strzelona bramka. Już w 6’ minucie spotkania po asyście Pawła Marciniaka, pięknym trafieniem popisał się Piotr Tomczak.

W pierwszej połowie gra Warciarzy wyglądała bardzo dobrze, jednak w 15’ po błędzie w defensywie przeciwnik zdołał umieścić piłkę w bramce biało- niebieskich i oba zespoły na przerwę schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej połowie niewielką przewagę zdobyli zawodnicy z Książ Wlkp. Śremianie popełnili więcej błędów, w wyniku których w 40’ minucie stracili drugą bramkę. Pod koniec drugiej połowy Warciarze wrócili do gry z pierwszej części spotkania. Jednak nie wystarczyło już czasu na zdobycie wyrównującej bramki.

Jestem bardzo zadowolony z gry chłopaków, a w szczególności z gry w pierwszej połowie. Realizowali wszystko to, co sobie wcześniej założyliśmy. W całym spotkaniu nie ustrzegliśmy się jednak od błędów, po których straciliśmy dwie bramki. Wiedzieliśmy, że Pogoń Książ to dobra drużyna, ale właśnie z takim przeciwnikiem chcieliśmy się sprawdzić przed rundą wiosenną. Po tym sprawdzianie jestem pewien, że chłopacy są gotowi do rozgrywek ligowych WZPN. Życzymy sukcesów zawodnikom z Książa Wlkp. w zmaganiach w grupie mistrzowskiej.

Podsumował Tomasz Stawowy – trener młodzików starszych.