Aktualności

Wysoka porażka dziewcząt Warty Śrem z AZS UAM Poznań

W ostatnim ligowym spotkaniu rundy jesienno-wiosennej, nasze dziewczyny zagrały z trzecią drużyną ligowej tabeli AZS UAM Poznań. Niestety nasze zawodniczki nie podołały lepiej dysponowanym gościom i uległy 2:7.

W pierwszej połowie straciliśmy tylko dwie bramki w 4 i 38 min., i gra była w miarę wyrównana, ale bramki zdobywały zawodniczki z Poznania. Początek drugiej połowy nie wskazywał na taką przegraną, jednak pierwsza bramka w tej części meczu padła w 48 min. dla UAM i zrobiło się 0:3. W 52 min., wstąpiła mała nadzieja w szeregi naszej drużyny, gdzie po silnym strzale Dominiki Drzewieckiej piłkę wybiła bramkarka UAM, a w odpowiednim miejscu znalazła się Ola Łuczak i ładnym lobem skierowała piłkę do siatki i zrobiło 1:3. W 65 min., w miejsce Kingi Kajetańczyk weszła Marta Matecka.

Niestety to wszystko na co było stać nasze dziewczyny, bo kolejne bramki padały ze strony zawodniczek z Poznania i tak w 53, 61, 65 i 75 min., i mecz zakończył się wygraną AZS UAM Poznań 1:7.

Nasze dziewczyny zakończyły sezon na siódmym miejscu z dorobkiem 9 pkt. i stosunkiem bramek 17:74, na dziewięć uczestniczących drużyn w I grupie rozgrywkowej WZPN. Myślę, że jak na początek, tak młoda drużyna dała z siebie tyle na ile było je stać. Wiele pracy przed nami, ale to wszystko zależy też od nich jak będzie dalej. Życzymy im jak najlepiej i oby kontynuowały swoją zaczętą karierę piłkarską. 24.06.2018 r. z dziewczynami rocznika 1999 i młodsze jedziemy na turniej do Międzychodu, kontynuując zeszłoroczny wyjazd.

WARTA: K.SKRZYPCZAK, M.SICZYŃSKA, O.KLACZYŃSKA, D.DRZEWIECKA, R.JAŃCZAK, A.ŁUCZAK, A.SKRZYPEK, E.KARBOWSKA, K.ZDZIECHOWSKA, K.KAJETAŃCZYK (65 M.MATECKA), D.SZCZĘSNA