Udany debiut w roli trampkarzy.

Piłkarze Akademii Warty z rocznika 2005 mają za sobą pierwszy ligowy występ na pełnowymiarowym boisku. Był to udany debiut, bo zakończony zdobyciem punktu.

Podopieczni Tomasza Stawowego z młodzików „zamienili się” w trampkarzy i jesień to dla nich pierwsza runda w nowych realiach. Teraz o punkty w lidze grają bowiem już na pełnowymiarowym boisku po „jedenastu” a nie jak dotąd po „dziewięciu”.

– Pierwsze spotkanie o punkty w nowym ustawieniu oceniam pozytywnie – powiedział trener trampkarzy młodszych.

Biało-niebiescy zagrali w Poznaniu z Red Boxem i zremisowali wyjazdowe spotkanie 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 15 minucie, ale po przerwie do wyrównania doprowadził Bartosz Pawlak. Wynik nie zmienił się już do ostatniego gwizdka arbitra i na inaugurację Warciarze zdobyli pierwszy punkt.

Przed meczem taki wynik brałbym w ciemno – mówi Tomasz Stawowy. – Miałem obawy, bo pojechaliśmy w okrojonym składzie, bez kilku zawodników. W dodatku kilka dni przed ligą niespodziewanie straciliśmy– Kacpra Durzyńskiego, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Niemniej, pracujemy dalej z tą ekipą, która jest i chce grać dla Warty. W Poznaniu mogliśmy pokusić się o zwycięstwo, bo w końcówce to my mieliśmy lepsze okazje. Szkoda zwłaszcza tej niewykorzystanej przez Oskara Lisieckiego, a wcześniej szansę miał także Dominik Nowak. Jesteśmy też świadomi błędów, które popełniamy, ale wciąż się uczymy i będziemy pracować na treningach, aby je eliminować – podsumował trener trampkarzy młodszych.

W niedzielę o 12.00 Warciarzy czeka „domowy” pojedynek z Mikołajem Dominowo.