Aktualności

Rozczarowali kibiców

Nie tak miało być… Niestety, zamiast zwycięstwa seniorzy zaliczyli drugą domową porażkę. Podopieczni Marka Wilczyńskiego przegrali z Piastem Kobylnica 1:2 i tym samym rozczarowali kibiców.

Po dobrym występie w Środzie Wlkp. liczyliśmy na to, że nasi seniorzy pójdą za ciosem i dopiszą trzy punkty w sobotnim spotkaniu z Piastem. Goście do Śremu przyjechali mając na koncie zaledwie punkt i to gospodarze uchodzili za faworytów. Mogło zacząć się po myśli śremskiego zespołu, ale w 2 minucie dobrej okazji nie wykorzystał Hubert Sciak. Tymczasem po kwadransie wiadome już było, że wygrać sobotni mecz będzie ciężko. W 10 minucie goście objęli prowadzenie, a chwilę potem po błędzie Jerzego Kuchnickiego podwyższyli na 2:0 i podobnie, jak w pojedynku z Avią piłkarze Warty znów dostali obuchem po głowach. Nadzieje odżyły w 27 minucie, kiedy kontaktową bramę strzelił Patryk Słomczyński. Niestety, jak się później okazało, to było wszystko na co tego dnia stać było słabo dysponowany zespół gospodarzy. W drugiej połowie Warciarze bili głową w mur i nie mieli sposobu, aby zagrozić umiejętnie broniącym się gościom. Ci z kolei stworzyli sobie trzy bardzo dobre okazje, po których mogli podwyższyć. Dwie zmarnowali, a raz uratował nasz zespół gwizdek sędziego, który dopatrzył się faulu w polu karnym na Kamilu Szymanderze i całe szczęście, bo piłka wylądowała potem w siatce i gol nie został uznany. My z kolei oddaliśmy jeden celny strzał, kiedy z wolnego bliski wyrównania był Hubert Sciak, ale skutecznie interweniował bramkarz Piasta. Po słabym występie zasłużenie przegrywamy 1:2.

Martwi fakt, że podopieczni Marka Wilczyńskiego znów popełniali katastrofalne błędy w obronie. Póki co nasi seniorzy dobre mecze przeplatają słabymi. Czekamy więc na stabilizację formy. Oby w kolejnym spotkaniu w Jarosławcu zespół pokazał się z tej lepszej strony i wrócił z trzema punktami.