Aktualności

Wrócili na właściwe tory

O porażce w Czerniejewie na dobre zapomnieli już seniorzy, którzy wrócili na właściwe tory i wygrali ósme już spotkanie w tym sezonie. Tym razem pokonali Szturm Junikowo 3:0.

W pierwszej połowie podopiecznym trenera Marka Wilczyńskiego grało się ciężko. Główną tego przyczyną był fakt, że grali pod wiatr. Goście największe zagrożenie stwarzali po rzutach rożnych, których mieli kilka, ale na szczęście dobrze radzili sobie obrońcy. W 23 minucie udało się objąć prowadzenie po bramce Dawida Cubala i choć szanse mieli jeszcze Bartosz Skrzypczak i Hubert Sciak, to do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron Warciarzom grało się już łatwiej. Losy meczu zostały przesądzone w 68 minucie, kiedy podwyższył Mateusz Maśliński. Chwilę potem wykorzystał on podanie od Patryka Słomczyńskiego i ustalił wynik spotkania na 3:0.

– Cieszy kolejne zwycięstwo i czyste kontro po stronie strat – mówi Marek Wilczyński. – Zadowolony jestem także z debiutu 17-letniego juniora. Dominik Sosnowski pokazał się z dobrej strony i co ważne nie spalił się w debiucie. W drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie, a dobrze grali dziś nasi środkowi obrońcy – dodał.

Warto dodać, że w 86 minucie na boisku pojawił się jeszcze jeden junior – Mateusz Mocek, który także zaliczył symboliczny debiut w seniorskiej drużynie.

3 listopada Wartę czeka wyjazd do Skórzewa na mecz z Canarinhos. Co ciekawe, najbliżsi rywale oddali w minionej kolejce walkowerem mecz Czarnym Czerniejewo.