Aktualności

Dwa gole, a punktów brak

W 10 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi orlików starszych biało-niebiescy ulegli Warcie II Poznań 2:11

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych Macieja Fujak. Po akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu Bartosza Dominiaka bramkę dającą prowadzenie zdobył bowiem Aleksander Sołtysiak. Goście odrobili jednak stratę i szybko doprowadzili do remisu. Choć pierwsza połowa była wyrównana, to w końcówce skuteczniejsi byli poznaniacy. Zdobyli trzy gole i schodzili na przerwę prowadząc 4:1. Po zmianie stron śremianie starali się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Przyjezdni imponowali skutecznością i zdobyli jeszcze siedem goli. Warciarze odpowiedzieli bramką Krystiana Tomczaka i przegrali 2:11, choć z przebiegu meczu na tak wysoką porażkę nie zasłużyli.

Przegraliśmy wysoko, ale mimo to trzeba zespół pochwalić za to spotkanie – powiedział Maciej Fujak. – Były okazje, żeby strzelić jeszcze trzy-cztery bramki, a kilku można było uniknąć. Uczymy się od najlepszych i zbieramy doświadczenie, które ma procentować w przyszłości – dodał trener rocznika 2008.