Aktualności

Porażka na koniec rundy

Dwoma porażkami rundę jesienną zakończyli seniorzy. Po tym, jak nie sprostali w Skórzewie miejscowemu Canarinhos musieli też uznać wyższość Kłosa Zaniemyśl. Stawką sobotniego spotkania z Kłosem była pozycja wicelidera na półmetku rozgrywek. Warciarze nie wykorzystali jednak atutu własnego boiska i przegrali z rywalem zza miedzy 0:1.

Goście przyjechali do Śremu osłabieni brakiem swojego najlepszego strzelca – Michała Stańczyka, który tydzień wcześniej nabawił się kontuzji w zremisowanym 1:1 meczu z Czarnymi Czerniejewo. Mimo to podopieczni Marka Wilczyńskiego musieli uznać wyższość drużyny z Zaniemyśla. Ta nastawiła się przede wszystkim na bronienie dostępu do własnej bramki i grę z kontry.

Mimo iż piłkarze Warty posiadali inicjatywę, to mieli problem z kreowaniem sytuacji. Najgroźniejszy w całym spotkaniu był strzał z dystansu Kamila Szymandery, po którym gości w pierwszej połowie uratował słupek. W drugiej części gole także nie padały i zanosiło się na bezbramkowy remis. Tymczasem w 75 minucie skuteczną kontrę wyprowadził Kłos, a celnym strzałem wykończył ją Paweł Kaźmierczak.

Warta nie zdołała już nic wskórać, a miała szczęście, że nie przegrała wyżej, bo po kiksie Jerzego Kuchnickiego bramkarz śremskiego zespołu próbował naprawić swój błąd i faulował poza polem karnym rywala, który miał przed sobą pustą bramkę. Sędzia nie wiedzieć dlaczego zamiast czerwonej kartki pokazał tylko żółtą.

– Mieliśmy więcej z gry, ale na naszym fatalnym, nierównym boisku ciężko było coś klarownego stworzyć, a na pewno łatwiej broniło się gościom, którzy skupili się na defensywie i liczyli na kontry – mówi Marek Wilczyński. – To był typowy mecz do jednej bramki. Nam nie udało się jej zdobyć, a po kontrze trafili rywale i to oni zdobyli trzy punkty. Szkoda tych dwóch przegranych spotkań na koniec rundy, bo na pewno psują one obraz tej drużyny. Trzy punkty więcej i bylibyśmy wiceliderem na półmetku