|

Zwycięstwo 3:1 nad OTPS Winogrady Poznań

W 23 kolejce Klasy Okręgowej Poznań Wschód nasz zespół podejmował OTPS Winogrady Poznań. Już w 23 sekundzie goście mogli objąc prowadzenie po tym jak Radosław Dłużak żle obliczył lot piłki i rywale z prawej strony uderzali na naszą bramkę, ale Michał Grzelak pewnie obronił ten strzał.

W 4 minucie szanse mieli Warciarze, ale strzał Huberta Ściaka został zablokowany przez obrońce gości. Chwilę później ten sam zawodnik dośrodkował na głowę Jakuba Strzelca, który minimalnie się pomylił. W 11 minucie bardzo groźną kontrę przeprowadzili goście, ale Michał Grzelak obronił strzał zawodnika Winograd wybijając na rzut rożny.

W 13 minucie goście domagali się rzut karnego po tym jak piłkę ręką w polu karnym zagrał Michał Konieczny, ale gwizdek sędziego milczał. W 20 minucie powinno być 1:0 dla Warty, ale sytuacji jeden na jednego nie wykorzystał Jakub Strzelec.

W 23 minucie rywale mieli szanse na objęcie prowadzenia po tym jak łatwo minięty został Krzysztof Stępa, ale piłka przeleciała obok bramki. W 26 minucie kolejna akcja rywali tym razem prawą stroną boiska, ale ponownie górą był “Grzeli”.

W 31 minucie po błędzie obrońcy szanse na zdobycie gola miał Jakub Strzelec, ale ponownie piłka nie znalazła się w siatce. Chwilę później Hubert Ściak dośrodkował piłkę z lewego narożnika boiska na głowę Przemysława Królaka,ale ten minimalnie chybił. W następnej akcji goście mogli objąć prowadzenie, ale w porę strzał gości zablokował Michał Konieczny. Ten sam zawodnik chwilę później mógł dać prowadzenie, ale trafił w boczną siatkę.

W 40 minucie faulowany w polu karnym był Hubert Ściak, ale tym razem sędzia nie zdecydował się pokazać “jedenastki”. W doliczonym czasie pierwszej połowy szanse mieli goście,ale strzał został zablokowany przez Adriana Chwaliszewskiego. Do przerwy 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się dla naszego zespołu znakomicie. Już w 47 minucie objęliśmy prowadzenie. Po dośrodkowaniu Adriana Chwaliszewskiego, strzał głową Radosława Dłużaka obronił bramkarz, ale przy dobitce Michała Koniecznego był już bezradny. W 54 minucie Winogrady doprowadzili do remisu po tym jak w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wpakował Kamil Lulka.

Trzy minuty później Warta znów mogła prowadzić,ale strzał Przemysława Królaka odbiła się od poprzeczki.W 61 minucie Warta znów objęła prowadzenie po tym jak wprowadzony po przerwie Mikołaj Berger dośrodkował do Huberta Ściaka,a ten umieścił piłkę w siatce.

Jednak najładniejsza bramka wpadła w 64 minucie po tym jak Radosław Dłużak podał z pierwszej piłki do Mikołaja Bergera, a ten wyłożył do Przemysława Królaka który z pierwszej piłki uderzył nie do obrony.

W 76 minucie Warta powinna mieć drugą “jedenastkę” po tym jak Hubert Ściak był faulowany, ale ponownie gwizdek sędziego milczał. W 80 minucie goście mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale ponownie Michał Grzelak popisał się dobrą interwencją.

W 89 minucie Hubert Ściak mógł zdobyć swoją drugą bramkę w tym meczu, ale został uprzedzony przez obrońcę gości. W doliczonym czasie gry goście zdobyli bramkę,ale sędzia jej nie uznał,gdyż zawodnik OTPS-u był na spalonym.

Następny mecz Warta zagra 6 czerwca(sobota) kiedy to w Luboniu zagramy z Lubońskim KS. Początek meczu o godzinie 12.00.

WARTA Śrem: Grzelak – Dłużak, Konieczny, Królak, Stępa, Sewiło, Chwaliszewski (92’Domałeczny), Jurga (63’A.Kaptur), Mocek, Strzelec (46’Berger, 87’Substyk) – Ściak

Warta Śrem – OTPS Winogrady Poznań 3:1 (0:0)