| | |

Adrian Owczarek – Cel jest tylko jeden …

Adrian Owczarek – najbardziej doświadczony zawodnik drużyny seniorów Warty Śrem. Ma za sobą występy w Jarocie Jarocin oraz Warcie Poznań. Zapytaliśmy jak się czuje w Śremie oraz o kilka innych rzeczy 😃. Zapraszamy do artykułu


Jak przerwa w treningach wpłynęła na Twoja formę? Ciężko będzie ja odbudować?

Po pierwszych treningach mogę stwierdzić, że spodziewałem się dużo gorszej formy. Jestem jednak pozytywnie zaskoczony i wiem, że na pierwszy mecz będę w stuprocentowej dyspozycji. Paradoksalnie uważam, że przerwa wyszła mi na dobre. Do przygotowań zimowych wracałem bowiem po urazie więzadeł w kolanie i nie ukrywam, że przez cały okres przygotowawczy w mniejszym lub większym stopniu uraz dawał o sobie znać. Dodatkowy czas na pewno mi nie zaszkodził.

Przed Wami seria sparingów. Jak oceniasz rywali?

W mojej ocenie sparingi mają za zadanie pokazać, które aspekty naszej gry są do poprawy i na które musimy poświęcić więcej czasu, by doskonale się przygotować do sezonu. Gramy z silnymi rywalami więc wierze, że wyciągniemy z nich jak najwięcej informacji o naszych mocnych i słabych stronach.

Dołączyłeś do Warty rok temu. Jak się czujesz w Śremie?

Czuje się bardzo dobrze, bo w zespole panuje świetna atmosfera. Przychodząc do Warty szybko wkomponowałem się w drużynę, a duża w tym zasługa chłopaków, którzy bardzo dobrze mnie przyjęli w szatni.

Grałeś wcześniej w Kotwicy na poziomie 4 ligi. Jakie są różnice między tymi klubami?

Na pewno w Śremie dużą różnice robi sztuczna nawierzchnia w związku z tym nie ma problemu z boiskiem do treningu w okresie zimowym, My jednak możemy pozazdrościć im głównej płyty. W ostatnim sparingu między nami też było widać jakimi zasobami dysponuje Kotwica. Wystawili przeciwko nam trzy jedenastki i każda z nich sprawiała nam ogromną trudność tak więc jest tam dużo większa rywalizacja na każdej pozycji.

Jesteś jednym z bardziej doświadczonych zawodników. Jakich rad, wskazówek możesz udzielić swoim młodszym kolegom?

Wierze, że najlepsze efekty przynosi systematyczna praca nad sobą zarówno fizyczna, jak i mentalna. Codzienne podnoszenie swoich umiejętności, odnajdywanie się w pracy w zespołowej, dawanie z siebie jak najwięcej, pomimo że, nie zawsze idzie po naszej myśli. Nie ważne czy na boisku czy po za nim to rzeczy, które zbliżają nas do naszych celów, czy marzeń. Albo robimy coś, co nas przybliża do celu albo coś, co nas od niego oddala, dlatego warto mądrze wybierać i otaczać się ludźmi, którzy będą nas wspierać i nieustannie motywować.

Jakie cele stawiasz przed sobą na nowy sezon?

Cel jest tylko jeden awans.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.