Adrian Owczarek zaczął trafiać

Wypożyczony z Kotwicy Kórnik Adrian Owczarek powoli wkomponowuje się do drużyny Warty, czego dowodem są bramki w sparingach z Kotwicą i Heliosem Czempiń.

W środę podopieczni Marka Wilczyńskiego zmierzyli się z Kotwicą Kórnik. Mecz miał trwać 3×30 minut, ale po kilku minutach trzeciej „tercji” doszło do awarii oświetlenia i piłkarze zeszli z boiska. Chwilę wcześniej czwartoligowcy strzelili gola  na 4:1 i takim wynikiem zakończył się trwający ostatecznie 65 minut sparing. Wcześniej, przy stanie 3:0 dla Kotwicy, bramkę dla Warty zdobył Adrian Owczarek, który trafił do śremskiego zespołu właśnie z Kórnika. Warciarze przegrali, ale momentami nawiązywali wyrównaną walkę z grającym dwie klasy wyżej rywalem i potrafili stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Na tle innych naszych rywali śremski zespół pokazał się z bardzo solidnej strony – powiedział Piotr Sołtysiak, trener Kotwicy.

Trzy dni później, w sobotę, Warciarze podejmowali Heliosa Czempiń i ograli występujący w leszczyńskiej „okręgówce” zespół 4:2. Zaczęło się fatalnie, bo od zderzenia w polu karnym Warty. Testowany w śremskim zespole bramkarz – Adrian Krzyżanowski, wpadł z impetem w innego zawodnika Warty. Obaj zeszli mocno poobijani i na boisku już się nie pojawili. Chwilę potem Rafał Jańczyk niepotrzebnie faulował w polu karnym rywala i Helios objął prowadzenie po golu z karnego. Szybko wyrównał Mateusz Jaś, a potem dwukrotnie trafił Adrian Owczarek i pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem Warty 3:1. Po przerwie podwyższył junior – Mateusz Szulc wykorzystując podanie od Huberta Sciak. Wynik spotkania na 4:2 ustalili goście.