|

rocznik 2009, kolejny świetny turniej.

Dnia  27.12.2016r. podopieczni trenera Rafała KRAJCZYŃSKIEGO Żaki F2 Warty Śrem udali się na turniej o ZŁOTĄ PODKOWĘ RACOTU.

W turnieju brały udział zespoły Warty Poznań I, II,  FA  Leszno I, II, Czwórka Kościan, UKS AS Czempiń, Akademia Reissa Gostyń, PKS RACOT I, II oraz Warta Śrem.Wszystkie drużyny rozegrały mecze 1 x 11 minut.

W pierwszym meczu piłkarze Warty Śrem zremisowali 0:0 z UKS AS Czempiń. Ponownie dała o obie znać skuteczność a raczej jej brak, sześć słupków i dwie poprzeczki.

W drugim meczu młodzi Warciarze  pokazali że będą liczyć się w tym turnieju i po bramkach Oliwiera Grześkowiaka wygrali 2:0  z Football Academy I Leszno.

W trzecim meczu Warciarze zagrali z gospodarzami PKS Racot II. Od początku stwarzali przewagę na boisku wygrywając 4:0 bramki dla Warty strzelali: Benjamin WAŁUSZKO i 3x Oliwier GRZEŚKOWIAK.

W czwartym meczu turnieju Warciarze podejmowali Wartę Poznań I.  Bardzo zacięty mecz pod dyktando Warciarzy którzy przeważali na boisku ostatecznie wygrywając 2:1, bramkę kontaktową stracili na 30 sekund przed końcem, bramki zdobywali 1:0 Jakub FLORKOWSKI, 2:0 Wojtek REMBIELAK

Z grupy Warciarze wyszli z pierwszego miejsca strzelając 8 bramek tracąc tylko jedną co gwarantowało walkę o główne trofeum zawodów.

W finałowym spotkaniu Warta podejmowała PKS Racot I mecz zaczął się od  szybko strzelonej bramki (po pięknej akcji Kuby Florkowskiego i Oliwiera Grześkowiaka, którą wykończył pięknym strzałem Benjamin WAŁUSZKO). Warciarze poszli za ciosem i po niespełna 50 sekundach prowadzili 2:0 po golu Oliwiera GRZEŚKOWIAKA. Szybkie prowadzenie  uśpiło troszkę Warciarzy i w zamieszaniu pod bramką Mikołaja WAWRZYNIAKA tracimy bramkę. Warciarze nie podłamali się i stwarzali kolejne sytuację do zdobycia kolejnej bramki jednak bramkarz Racotu dwoił się i troił a piłka nie znalazła  drogi do bramki. Na dodatek po interwencji bramkarza Racotu piłka trafiła pod nogi napastnika i zawodnik oddał strzał prawie zza połowy i to zaskoczyło naszego bramkarza i wynik na 2 minuty do końca meczu był remisowy 2:2. Młodzi Warciarze nie załamywali się grali tak jak nakreślił trener przed meczem i to przyniosło efekt na półtorej minuty przed końcem akcję rozpoczął Adam GOŁASZEWSKI przeklepał piłkę z Benjaminem WAŁUSZKO i wykończył pięknym strzałem po długim rogu. Warta prowadziła 3:2 i do końca meczu  kontrolowała mecz.

Najlepszym Strzelcem Turnieju został Oliwier GRZEŚKOWIAK – 7 bramek

Podopieczni trenera Rafała KRAJCZYŃSKIEGO w turnieju strzelili 11 bramek a stracili tylko 3 grali bardzo ambitnie i fair play. Była radość i piękne strzelone bramki. Cieszą również indywidualne wyróżnienie turnieju dla naszego zawodnika.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom (za walkę, zaangażowanie
i przede wszystkim za świetną zabawę), rodzicom na których ponownie mogłem liczyć:). Bezcenne było widzieć uśmiechniętych i dumnych rodziców oraz ich pociechy za pierwsze miejsce na koniec turnieju.

– dodał trener.

skład: Mikołaj WAWRZYNIAK, Jakub FLORKOWSKI, Adam GOŁASZEWSKI, Wojtek REMBIELAK, Oliwier GRZEŚKOWIAK, Oliwier TOMCZAK, Benjamin WAŁUSZKO, Nikodem KACZMAREK, Bartosz ROZMYSŁOWSKI, Borys KORCZ, Wojtek SZULCZEWSKI.