Avia ograła lidera, a my Avię!

Z trzema punktami z Kamionek wrócił nasz zespół seniorów. Podopieczni Marka Wilczyńskiego pokonali 4:1 Avię, która tydzień wcześniej w takich samych rozmiarach ograła lidera.

Mimo efektownego 7:0 z Wielkopolska Komorniki na inaugurację wiosny pewne było, że w sobotę śremski zespół czeka dużo trudniejsze spotkanie.

Ten mecz tak naprawdę zweryfikuje nasze możliwości – mówił trener Marek Wilczyński.

Avia do pojedynku z Wartą przystąpiła z kolei po spektakularnym zwycięstwie w Czerniejewie, gdzie jako pierwsza ograła Czarnych i to aż 4:1.

W sobotę w Kamionkach padł taki sam wynik, z tym, że górą był nasz zespół. Prowadzenie w 25 minucie zapewnił Bartosz Skrzypczak. Po zagraniu Patryka Słomczyńskiego piłkę przytomnie przepuścił Hubert Sciak, a ten popularny „Barosz” skierował ją do siatki. W pierwszej połowie więcej goli już nie było. Za to po przerwie padły aż cztery. W 55 minucie z atomowym uderzeniem Patryka Słomczyńskiego nie był w stanie poradzić sobie bramkarz gospodarzy. „Słoma” huknął z 25 metrów, a piłka po palcach bramkarza Avii wylądowała w siatce. Miejscowi odpowiedzieli trzy minuty potem kontaktowym golem, ale równie błyskawicznie swoją 103 bramkę w barwach Warty zdobył Hubert Sciak. Był to niezwykle istotny gol, którym śremianie szybko podcięli skrzydła rywalom. Dobił ich w doliczonym czasie junior Paweł Skrzypek, który w swoim ligowym debiucie w seniorach zdobył premierową bramkę.

– Cieszy zwycięstwo z bardzo wymagającym rywalem. Kluczem była dobra organizacja gry całego zespołu, a przede wszystkim defensywy – podsumował trener Marek Wilczyński.

W sobotę naszych seniorów czeka kolejny mecz z pogromcą lidera. Tym razem w Śremie gościć będziemy rezerwy trzecioligowej Polonii Środa, które w minionej kolejce pokonały Czarnych 3:1. Zapowiada się więc kolejny ciekawy mecz, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Początek o godzinie 16.00.