|

Bardzo pracowity początek sezonu w grupie Żaki F1 z rocznika 2009

Pierwsze dwa tygodnie września były bardzo pracowite dla zawodników Warty Śrem z rocznika 2009. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się udziałem w towarzyskim turniejem Gniezno Cup. Mieszanka nowych zawodników, uzupełniona kilkoma zawodnikami z poprzedniego sezonu bardzo dobrze zaprezentowała się na tle innych drużyn co budująco wpływa na atmosferę w drużynie.

Tydzień  później rozpoczęliśmy  pierwszą kolejkę ligi WZPN a dzięki współpracy klubu ze Szkołą Braci Barskich tzw. SP 6 w Śremie mogliśmy rozegrać swoje mecze ligowe na boisku szkoły.

W pierwszych rozgrywkach wspomnianej ligi Warta Niebieska  zanotował remis i zwycięstwo,  gdzie wynikiem bezbramkowym zakończyliśmy mecz inauguracyjny z drużyną Talentu Poznań. W drugim to meczu z drużyną Koziołka Poznań wygraliśmy pewnie 10-1 i w pełni zasłużyliśmy na 3 punkty. Niestety do rywalizacji nie stawiła się drużyna Kotwicy Kórnik. Cieszy nas gra obronna zespołu jak mówi trener Dawid Grześkowiak oraz “operowanie piłą na boisku” i szkoda że w pierwszym meczu z drużyną Talentu Poznań zawiodła nieco skuteczność zawodników przy fenomenalnie broniącym bramkarzu gości z czego wyciągamy wnioski na przyszłość.

Dzień później dwie nasze drużyny wzięły udział w Mistrzostwach Polski w Street Soccer i mimo trudnych warunków pogodowych (padający deszcz, śliska nawierzchnia  boiska, boisko z bandami) nasi zawodnicy podzieleni na dwa zespoły starały się pokazać kawałek dobrego futbolu. Turniej ten oceną trenera to zbiór nowych doświadczeń w grze ulicznej a zespoły Warty zajął odpowiednio 5 miejsce oraz 8 miejsce.

Równocześnie dbając o wszechstronny rozwój młodego piłkarza nasze dzieci i rodzice mieli  zorganizowane spotkanie z dietetykiem klubowym na którym szeroko omawialiśmy tematy związane z żywienie sportowców i wpływem żywności na kondycje fizyczną zawodników podczas wysiłku fizycznego. Dzień później dbając o prawidłową postawę przeprowadziliśmy badania stóp specjalistycznym sprzętem (Podoscan oraz Videografia). Badania miały na celu wyeliminowania wad wśród naszych podopiecznych.

Podoscanto komputerowy system służący ocenie podeszwowej strony stóp a zarazem zaawansowane narzędzie do cyfrowej analizy śladów podeszwy. Jednocześnie Videografia pozwala na morfologiczne pomiary asymetrii ciała. Po wyznaczeniu punktów na ciele pacjenta badanie metodą Videografii daje możliwość analizy bardzo dużo wartości np. kąt koślawości, szpotawość kolan i pięt, asymetrię barków, łopatek, miednicy, pochylenie, odchylenie tułowia, ustawienie głowy etc. Analiza postawy jest możliwa zarówno w statyce jak i w dynamice.

Pracowite dwa tygodnie zostały zakończone liga WZPN gdzie tym razem zagrała drużyna Warty Białej. Po pierwszym bardzo zaciętym meczu zremisowaliśmy z Avią Kamionki 3-3 tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu aby w drugim spotkaniu pewnie pokonać drużynę Polonii Poznań 3-0. W trzecim i ostatnim meczu tych rozgrywek niestety musieliśmy uznać wyższość Polonii Środa. i pogodzić się z porażką w stosunku 3-2.

Podsumowując  w pierwszych tygodniach września zagrało ponad 20 zawodników z rocznika 2009 w różnych turniejach i rozgrywkach. Cieszą nowe twarze w zespole oraz gra zespołu, co pokazują tabele WZPN gdzie Warta Niebieska jest pierwsza a Warta Biała  druga.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.