Bez respektu dla starszych

Bardzo udany turniej ma za sobą drużyna żaków młodszych. Mimo iż w Wolsztynie podopieczni Piotra Rymaniaka grali z rywalami o rok starszymi, to wrócili do Śremu z brązowymi medalami.

Trener rocznika 2011 zabrał swoich podopiecznych na turniej dla żaków starszych do Wolsztyna.

Rywalizacja z zespołami teoretycznie bardziej zaawansowanymi wiele nas uczy stąd bez obaw i jakiejkolwiek presji spróbowaliśmy sił ze starszymi – mówi trener Piotr Rymaniak.

Bez respektu do rywali i z wiarą do turnieju przystąpili sami chłopcy. W grupie eliminacyjnej rozegrali trzy spotkania i nie doznali żadnej porażki, co dało im awans do półfinału. W nim adepci Akademii Warty nie sprostali żakom starszym Korony Wschowa i zagrali o III miejsce. O brąz śremski zespół zmierzył się z LPFA Wolsztyn. Spotkanie zakończyło się remisem i decydowały karne. Te świetnie bronił Jan Kujawa i Warciarze cieszyli się z sukcesu, jakim było podium w turnieju dla rocznika 2010.

Chłopcy dostarczyli kibicom-rodzicom wiele emocji – mówi Piotr Rymaniak. – Mnie z kolei najbardziej cieszy widok rozwijającego się ducha drużyny. Zawodnicy są już bardzo świadomi swoich poczynań na boisku, a wygrana po karnych dała całej drużynie eksplozję radości, pokazując tym samy siłę jaka tkwi w drużynie – dodał trener żaków młodszych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Shopping Cart