Bez respektu dla starszych

Bardzo udany turniej ma za sobą drużyna żaków młodszych. Mimo iż w Wolsztynie podopieczni Piotra Rymaniaka grali z rywalami o rok starszymi, to wrócili do Śremu z brązowymi medalami.

Trener rocznika 2011 zabrał swoich podopiecznych na turniej dla żaków starszych do Wolsztyna.

Rywalizacja z zespołami teoretycznie bardziej zaawansowanymi wiele nas uczy stąd bez obaw i jakiejkolwiek presji spróbowaliśmy sił ze starszymi – mówi trener Piotr Rymaniak.

Bez respektu do rywali i z wiarą do turnieju przystąpili sami chłopcy. W grupie eliminacyjnej rozegrali trzy spotkania i nie doznali żadnej porażki, co dało im awans do półfinału. W nim adepci Akademii Warty nie sprostali żakom starszym Korony Wschowa i zagrali o III miejsce. O brąz śremski zespół zmierzył się z LPFA Wolsztyn. Spotkanie zakończyło się remisem i decydowały karne. Te świetnie bronił Jan Kujawa i Warciarze cieszyli się z sukcesu, jakim było podium w turnieju dla rocznika 2010.

Chłopcy dostarczyli kibicom-rodzicom wiele emocji – mówi Piotr Rymaniak. – Mnie z kolei najbardziej cieszy widok rozwijającego się ducha drużyny. Zawodnicy są już bardzo świadomi swoich poczynań na boisku, a wygrana po karnych dała całej drużynie eksplozję radości, pokazując tym samy siłę jaka tkwi w drużynie – dodał trener żaków młodszych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.