|

Biało-niebieskie żaki w kolorze srebra

Świetny turniej mają za sobą chłopcy z rocznika 2011, a więc drużyna żaków młodszych. Podopieczni Piotra Rymaniaka zdobyli srebrne medale w turnieju halowym w Luboniu.

W mocno obsadzonym turnieju wystąpiło 10 zespołów, które podzielono na dwie grupy. Warciarze rozpoczęli zmagania od zwycięstwa 3:1 z MKS Przemysław Poznań. Dwie bramki zdobył Jerzy Owczarz, a jedną dołożył Wiktor Ławniczak. Kolejne spotkanie to porażka 0:3 z Błękitnymi Owińska, którzy – jak się później okazało – wygrali całe zawody. Hat-trick Jeremiego Sójki zapewnił zwycięstwo 3:1 w trzecim spotkaniu przeciwko Canarinhos II Skórzewo. Ostatni pojedynek eliminacji to bezbramkowy remis z Suchary Suchy Las, który zapewnił biało-niebieskim awans do Ligi Mistrzów, a więc najlepszych drużyn w turnieju. W niej podopieczni Piotra Rymaniaka stoczyli dwa pojedynki. Pierwszy z UKS Talent Poznań zremisowali 2:2, a znów skutecznością błysnął Jeremi Sójka, który zdobył oba gole. Stawką ostatniego meczu z Lubońskim KS było drugie miejsce w imprezie. Zwycięską bramkę  na wagę trzech punktów i srebrnych medali zdobył Jerzy Owczarz.

– Cały zespół zasłużył na pochwałę za zaangażowanie i wytrwałość w długim turnieju – mówi Piotr Rymaniak. – Cieszy, że chłopcy wygrywali sporo pojedynków „jeden na jeden” oraz wyróżnienia indywidualne dla chłopców – dodał trener żaków.

Jeremi Sójka wrócił do Śremu ze statuetką dla najlepszego zawodnika, a w najlepszej „szóstce” turnieju znalazł się także Jerzy Owczarz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.