Błędy, błędy, błędy… i porażka

Kłos Zaniemyśl przerwał serię czterech zwycięstw drużyny seniorów. Warciarze przegrali na boisku rywala 3:5. – Choć z przebiegu meczu na porażkę nie zasłużyliśmy, to niestety popełniliśmy zbyt dużo błędów, by myśleć o punktach – podsumował trener Hubert Sciak.

Już w 6 minucie Szymon Grzelak zapewnił prowadzenie gospodarzom, po tym, jak piłkę przed siebie odbił Damian Zimowski. Warciarze szybko jednak odpowiedzieli wyrównującym trafieniem Patryka Kryszaka, a w 20 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Kamila Szymandery. Chwilę potem sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Słomczyński, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. O tą sytuację najwięcej pretensji do arbitrów miał trener Hubert Sciak. – Gdybyśmy trafili na 3:1 pewnie ten mecz potoczyłby się zupełnie inaczej – mówi. Tymczasem w 34 minucie do wyrównania doprowadził Szymon Grzelak, a chwilę przed zejściem do szatni Kłos objął prowadzenie, kiedy to składną akcję wykończył Marcin Typański.

W drugiej połowie śremianie dążyli do wyrównania, a najlepszą ku temu okazję miał Hubert Sciak, który wprowadził się na boisko. Grający trener Warty nie trafił jednak czysto w piłkę po podaniu Krzysztofa Chwaliszewskiego. W 58 minucie fatalny błąd popełnił Damian Zimowski. Młody śremski bramkarz zagrał piłkę wprost pod nogi Michała Stańczyka, a ten przelobował go technicznym uderzeniem. Wprawdzie w 66 minucie kontaktową bramkę zdobył Bartosz Skrzypczak, ale wyrównać już się nie udało. Na domiar złego w doliczonym czasie po kontrze Kłos ustalił wynik meczu na 5:3, a swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Szymon Grzelak.

– Szkoda tego meczu, bo uważam, że nie byliśmy słabsi od rywali. Razem wygrywamy i razem przegrywamy, ale potrzebny jest nam bramkarz, który będzie pewnym punktem drużyny – podsumował trener Sciak.

W sobotę Warciarze rozegrają ostatni mecz jesieni. O 14.00 podejmować będą Orlik Miłosław.