Bułgarska ponownie zdobyta!

W przepiękne sobotnie popołudnie (21.04.) młodziki młodsze Warty Śrem po raz kolejny ruszyli na podbój twierdzy przy Bułgarskiej, aby zmierzyć się Kolejorzem. Młodziki w zeszłym sezonie dwukrotnie pokonali zespół z Poznania. Jak było tym razem?

Rocznik 2006 Michała Mocka niejednokrotnie udowadniał nam, że jest zespołem nieobliczalnym pod każdym względem, organizacyjnym jak piłkarskim. Jest o drużyna w której od dziecka przepływa niebiesko biała krew, rocznik niesamowicie zgrany, tworzy jedną wielką piłkarską rodzinę.

O 16.30 po raz pierwszy zabrzmiał gwizdek arbitra. Obie drużyny z ogromnym szacunkiem dla rywala rozpoczęły to spotkanie. Mecz toczył się głownie w środowej części boiska. W 5 minucie na strzał z dalekiej odległości zdecydował się Dominik Pruchnik, piłka minimalnie przeniósł nad bramką. Chwilę później próbował Stawecki jednak zbyt lekko.

Poznaniacy odpowiedzieli również strzałem zza linii pola karnego, a trafili w poprzeczkę. W 16 minucie spotkania książkowa akcja w wykonaniu Śremian, którzy prawym sektorem boiska kombinacyjnie zagrali i dośrodkowanie Bąkowskiego wykorzystał Jakub Hamulski, który strzałem z kolana pokonał golkipera gości. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił.

W drugiej części spotkania na boisku z minuty na minutę robiło się coraz więcej miejsca, Kolejorz za wszelką cenę dążył do wyrównania, a podopieczni Michała Mocka ustawili się na kontrataki, z których dwukrotnie zagroził Xawery Wesołowski, jednak piłka mijała bramkę. Tuż przed końcem spotkania świetną interwencją popisał się jeszcze golkiper Aleks Szafrański, który sparował strzał z samego okienka.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i do ponownie Warciarze cieszyli się z kolejnego zwycięstwa na Bułgarskiej.

“Śrem może być dumny! Ta drużyna tworzy piękna historię. Brawa oraz ogromny szacunek dla całego zespołu! Dzisiaj dla ukochanego klubu, ukochanego miasta zostawili sporo serducha. Zagrali fantastyczne spotkanie w którym pokazali swoją siłę i jedność jaką tworzą na boisku, a także poza nim” – Trener Warty

Skład: Szafrański A., Szulczewski, Cieślak, Walczak, Szafrański T, Stawecki, Pruchnik, Świdurski, Bąkowski, Hamulski, Wesołowski, Sturmer, Michalak.

Kolejne doświadczenie ma za sobą druga grupa rocznika 2006 Warty Śrem. Kolejni podopieczni Michała Mocka rozegrali trzecie ligowe spotkanie w którym to na swoim boisku zmierzyli się z zespołem Las Puszczykowo.

Spotkanie co prawda przegrali 1:6, ale widoczny jest prognostyk oraz to, że chłopacy oraz dziewczyny grające w tej grupie mają zadziorny charakter oraz ogromne chęci do ciężkiej pracy jaka ich czeka. Mimo kolejnej porażki należą się wielkie brawa za zaangażowanie i reprezentowanie naszego miasta.

Skład: Wróblewski, Piaskowy, Chalił, Kurdas, Śląski, Konieczny, Rochowski, Dziasek Oliwia, Mikołajewski, Piotrowska Marika, Nowak Martyna, Nuszkiewicz, Szydłowski, Górski,

“Ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie, obecność na naszych spotkaniach;). Jesteście nam potrzebni!”