Cenne punkty z Ostrovią

38 – od tylu spotkań bez porażki na boiskach ligowych pozostają piłkarze pierwszego zespołu Warty. W kolejnym meczu o mistrzostwo V ligi podopieczni Huberta Sciaka pokonali Ostrovię Ostrów Wlkp. 3:1.

Do Ostrowa śremianie jechali po zwycięstwo, ale też z respektem do rywala, który w pierwszych trzech spotkaniach zanotował trzy remisy. Zgodnie z przewidywaniami mecz do łatwych nie należał. Pierwsi bramkę mogli strzelić gospodarze. Na szczęście nie wykorzystali okazji. W odpowiedzi w 27 minucie prowadzenie zapewnił Patryk Słomczyński. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu z rożnego, podwyższył Maciej Pawłowski. Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku i zdominowali Wartę. Kontaktowej bramki nie zdołali jednak strzelić. W 70 minucie śremianie przeprowadzili kontrę, która przyniosła im trzecią bramkę i całkowicie zamknęła spotkanie. Po podaniu Dawida Forszpaniaka trafił Bartłomiej Szar. W samej końcówce gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki na 1:3, ale trzy punkty pojechały do Śremu.

– To był ciężki mecz z bardzo wymagającym rywalem więc zwycięstwo smakuje podwójnie – powiedział trener Hubert Sciak.

Po czterech kolejkach Warta ma na koncie 10 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wyżej są Polonia Leszno i Victoria Skarszew, które mają komplet.

Teraz śremski zespół czeka wyjazd do Krotoszyna na mecz z Astrą.