|

Cenne trzy punkty

Cenne trzy punkty dopisali młodzicy starsi Warty z rocznika 2006. Podopieczni Michała Mocka wygrali piąty mecz tej jesieni i liczą się w grze o pierwsze miejsce w swojej grupie III ligi.

Chcąc pozostać w grze o zwycięstwo grupy, a co za tym idzie prawo gry wiosną o awans do II ligi piłkarze Warty musieli wygrać niedzielny, wyjazdowy mecz z Polonią Środa. W Śremie padł remis 1:1, tak więc zapowiadało się niełatwe spotkanie. Biało-niebiescy podołali jednak zadaniu i udźwignęli ciężar gatunkowy tego meczu. Jak się okazało o zwycięstwie przesądził jeden gol. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił najskuteczniejszy w drużynie Kacper Świdurski.

Wiedzieliśmy o co gramy – mówi trener Michał Mocek. – Chłopcy wytrzymali ciśnienie, rozegrali dobre spotkanie i zasłużenie dopisaliśmy trzy punkty. Teraz wszystko w naszych nogach i głowach. Pozostał nam bowiem mecz z Przemysławem Poznań i będzie to bezpośrednie starcie o mistrza jesieni – dodał.

Po 7 kolejkach biało-niebiescy mają na koncie 17 punktów, na które składa się 5 zwycięstw i 2 remisy. Warciarze prowadzą w tabeli i mają trzy punkty przewagi nad Przemysławem. Poznaniacy rozegrali jednak do tej pory o jedno spotkanie mniej. Warta zmierzy się z Przemysławem w ostatniej kolejce. Stawką meczu będzie zwycięstwo w drugiej grupie III ligi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.