| |

Czas na ligę i walkę o punkty

Już w najbliższą niedzielę nasi seniorzy zainaugurują nowy sezon w klasie okręgowej. W pierwszej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z Wielkopolska Komorniki.

W okresie przygotowawczym podopieczni Marka Wilczyńskiego rozegrali sześć gier kontrolnych. Zaczęli od remisu 2:2 w Stęszewie z Lipnem. Potem były zwycięstwa w Manieczkach (4:3) i Środzie Wlkp. z rezerwami Polonii (4:0). Jedynej porażki Warciarze doznali w Dopiewie z GKS (1:3), by a ostatnie dwa sparingi wysoko wygrali: 4:1 z Juna-Trans Stare Oborzyska i 8:0 z 1920 Mosina. Łącznie bilans to 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka. Warciarze zdobyli 23 gole, a najskuteczniejsi byli Patryk Słomczyński (7), Bartosz Skrzypczak (6) i Hubert Sciak (5).

W okresie letnim drużynę zasiliło kilku nowych piłkarzy. Dołączyli: Tomasz Klak (PKS Racot), Dawid Cubal (Korona Piaski), Mateusz Maśliński (powrót z wypożyczenia do Kotwicy Kórnik) i Dominik Andrzejewski (Świt Skolwin Szczecin). Niepewny jest występ w pierwszym meczu Krzysztofa Chwaliszewskiego, który przygotowywał się do sezonu z zespołem i uczestniczył w sparingach. Jego poprzedni klub – Obra Kościan, zażyczył sobie bowiem zaporowej kwoty za transfer i trwają negocjacje.
Sezon biało-niebiescy zainaugurują w niedzielę, kiedy to o 14.00 zmierzą się w Komornikach z Wielkopolska. Wiosną śremianie wygrali na własnym boisku aż 8:1, ale zdają sobie sprawę, że to będzie zupełni inny mecz i aby go wygrać – a taki jest cel – trzeba zagrać w pełni skoncentrowanym i zostawić „zdrowie” na boisku.

SPARINGI WARTY
Lipno Stęszew 2:2
KSGB Manieczki 4:3
Polonia II Środa 4:0
GKS Dopiewo 1:3
Juna-Trans Oborzyska 4:1
1920 Mosina 8:0

BRAMKI: 23-9

STRZELCY:
7 – Patryk Słomczyński
6 – Bartosz Skrzypczak
5 – Hubert Sciak
2 – Jakub Wojciechowski
1 – Mateusz Maśliński
Borys Kaptur
Dominik Andrzejewski

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.