Cztery mecze Orlików Warty w dwa dni.

Zespoły orlików starszych i młodszych ma za sobą kolejne pojedynki o ligowe punkty. W obu kategoriach Warta wystawiła do rozgrywek po dwie drużyny. Pierwsze grają w I lidze, a drugie w III.

W I lidze chłopcy z rocznika 2010 i 2011 rywalizują z najlepszymi w Wielkopolsce. W sobotę oba zespoły udały się do Poznania na dwumecz z tamtejszą Wartą. Drużyna orlików starszych po remisie z Błękitnymi Owińska (4:4) przegrała tym razem wyraźnie, bo 1:11. Honorową bramkę dla zespołu Mateusza Pietrowskiego zdobył Kamil Pieprzyk. 

Porażki doznali także orlicy młodsi, którzy w pierwszej kolejce ograli 10:4 Chrobrego Gniezno. Tym razem chłopcy z rocznika 2011 przegrali ze swoimi rówieśnikami z Poznania 2:9, a obie bramki zdobył Ksawery Świdurski.

 – Na pewno sam wynik nie oddaje tego, co było na boisku, bo przegraliśmy zasłużenie, ale zdecydowanie za wysoko – powiedział trener Piotr Rymaniak. – Zmarnowaliśmy m.in. rzut karny, po którym mogliśmy zdobyć kontaktową bramkę, a myślę, że gdybyśmy byli skuteczniejsi, to ta różnica w wyniku byłaby znacznie mniejsza, dlatego mimo porażki jestem zadowolony z postawy zespołu – podsumował.

Wysokie zwycięstwa na boiskach III ligi odniosły za to drugie drużyny. Orlik młodszy rozgromił 19:2 rówieśników z Konarzewa. Po cztery gole zdobyli Oskar Skowroński, Wiktor Ławniczak i Bartosz Sworowski, po dwie bramki dołożyli Jerzy Owczarz i Jakub Ratajczak, a po jednej Stanisław Jaszkiewicz, Patryk Grześkowiak i Wojciech Gumieniak.

Wysoko, bo 13:1 w Dolsku z miejscowym Zawiszą wygrał także drugi zespół orlika starszego (rocznik 2010). Cztery zdobył Szymon Rewers, trzykrotnie trafił Wiktor Grzegorek, Eryk Kopieć dwa razy Wojciech Broniarz,jedną bramkę dołozył Antonii Kozak.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.