Derby z UKS na piątkę z plusem

Świetnie w derbach z UKS Śrem spisali się młodzicy młodsi. Podopieczni Mateusza Pietrowskiego ograli swoich rówieśników 5:0.

Wynik sobotniego spotkania pięknym strzałem pod poprzeczkę otworzył Tomasz Jaroszewski, który po kilku minutach po raz drugi pokonał bramkarza UKS Śrem i było 2:0. Przed przerwą lewą nogą tuż przy słupku nie do obrony uderzył Jan Misiak i na przerwę Warciarze schodzili z trzybramkową zaliczką. Po zmianie stron biało-niebiescy dołożyli jeszcze dwie bramki, a nie pozwolili rywalom na strzelenie żadnej. Najpierw hat-tricka skompletował Tomasz Jaroszewski, a efektowne zwycięstwo przypieczętował Maciej Jachnik.

– Początek meczu był wyrównany, ale potem z każdą minutą to my byliśmy stroną dominującą – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Rywale mieli swoje okazje, ale my stworzyliśmy ich znacznie więcej i tylko dobra postawa bramkarza sprawiła, że nie wygraliśmy tego spotkania jeszcze wyżej – dodał.

Kolejnym rywalem chłopców z rocznika 2010 będzie Akademia Reissa Poznań.