Dobra druga połowa młodzików przeciwko liderowi

Drużyna młodzików Warty z rocznika 2007 podejmowała w niedzielę lidera II ligi – Błękitnych Wronki. Biało-niebiescy przegrali po walce 0:5.

Dużo lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Huberta Sciaka i Krzysztofa Stępy była druga połowa. W pierwszej zdecydowanie dominowali goście z Wronek, którzy zdobyli cztery gole, podczas gdy Warciarze nie potrafili zagrozić bramce rywali. Po przerwie biało-niebiescy podjęli walkę i pierwsi bliscy byli zdobycia gola, ale po strzale Aleksa Dzierżawczyka gości uratowała poprzeczka. Śremianie mieli pecha, bowiem Szymon Dobraś i Adam Szulc trafiali w słupek i w efekcie nie udało się zdobyć choćby honorowej bramki. Jednego gola po przerwie dołożyli chłopcy w Wronek i Błękitni wygrali w Śremie 5:0.

– Dostaliśmy srogą lekcję i na tle rywala widać było, że dużo jeszcze pracy przed nami – mówi trener Hubert Sciak. – Przede wszystkim chłopcom brakuje sił i to mnie martwi. powiedział po meczu trener Hubert.