Dobry mecz przeciwko liderowi

Dobre spotkanie przeciwko Mieszko Gniezno rozegrali młodzicy młodsi. Chłopcy z rocznika 2008 przegrali co prawda 2:5, ale toczyli z liderem równorzędny pojedynek.

Podopieczni Macieja Fujaka nadrabiają zaległości. W sobotę udali się do Gniezna na mecz z Mieszkiem. Choć w  ligowej tabeli oba zespoły dzieliła przepaść zarówno punktowa, jak i miejsc, to na boisku tej różnicy nie było widać. Od początku Warciarze dorównywali kroku rywalom i to oni niespodziewanie objęli prowadzenie po golu Adama Gołaszewskiego. Gospodarze wyrównali po kilku minutach, kiedy błąd popełnił śremski bramkarz. W odpowiedzi groźnie strzelał Olek Sołtysiak, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej połowy Mieszko zdołał jednak wyjść na prowadzenie i po wyrównanej połowie prowadził 2:1.

W drugiej części biało-niebiescy już tylko przez dziesięć początkowych minut dorównywali rywalom. Potem wyraźnie opadli z sił, co skrzętnie wykorzystał Mieszko. Gospodarze zdobyli trzy gole i mieli okazje do kolejnych, ale dobrze bronił Kuba Szczerzyński. W końcówce rozmiary porażki na 2:5 zmniejszył Olek Sołtysiak.

– To był dobry mecz w naszym wykonaniu – mówi trener Maciej Fujak. – Wysoko postawiliśmy rywalom poprzeczkę, a przez 40 minut graliśmy z liderem jak równy z równym – dodał.

Dzisiaj o 20.00 Warciarzy czeka jeszcze ostatni pojedynek ligowy tej jesieni. Na Bułgarskiej zagrają z LPFA Piątkowo Poznań.