|

Doskonały występ Żaków F2 podczas turnieju w Mosinie

W minioną sobotę 28 stycznia br. młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Młoda Warta wystąpili podczas turnieju pn. Żaki F2 Cup Mosina. W zawodach wzięły udział zespoły: 1920 Mosina I, 1920 Mosina II, Polonia Środa Wlkp. I, Polonia Środa Wlkp. II, Orzeł Granowo, Lipno Stęszew i Warta Śrem.

Wszystkie drużyny rozegrały mecze 1 x 10 minut (każdy z każdym).

Żaki F2 Warty Śrem nie mieli sobie równych podczas turnieju w Mosinie

W pierwszym meczu podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego wygrali z Polonią Środa Wlkp. II 3:0. Od początku meczu młodzi Warciarze zdominowali rywali na boisku, a Hat-trikiem popisał się Oliwier Grześkowiak.

W drugim spotkaniu zmierzyli się z zespołem Lipna Stęszew. Po emocjonującym spotkaniu młodzi warciarze wygrali 2:0, a bramki zdobyli Benjamin Wałuszko, Adam Gołaszewski.

W trzecim meczu śremianie zagrali z gospodarzami 1920 Mosina I. Od samego początku obie drużyny grały “akcję za akcję” i w 3 minucie meczu w zamieszaniu pod bramką Warty sędzia wskazał na rzut karny po faulu obrońcy.

Górą jednak był dziś bardzo dobrze spisujący się nasz bramkarz Mikołaj Wawrzyniak. Po “książkowo” zagranej akcji bramkę na 1:0 strzelił Oliwier Grześkowiak, a dwie minuty później po stałym fragmencie gry prowadziliśmy już 2:0 po bramce Benjamina Wałuszko.

W czwartym meczu turnieju warciarze podejmowali Orła Granowo. Mecz ponownie pod nasze “dyktando” i wygrywamy aż 5:0. Bramki zdobywali 1:0 Oliwier Grześkowiak, 2:0 Adam Gołaszewski, 3:0 Krzysztof Smolich, 4:0 Benjamin Wałuszko, 5:0 Jakub Florkowski.

W piątym spotkaniu turnieju Warcie Śrem wysoko postawiła poprzeczkę Polonia Środa Wlkp. I. Mecz zaczął się od strzału w słupek przez Oliwiera Grześkowiaka, 2 minuty później po strzale Adama Gołaszewskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W ostatnim meczu zagraliśmy z 1920 Mosina II. Mecz od początku zdominowali warciarze i w 2 minucie po składnej akcji piłkę do siatki skierował Adam Gołaszewski. Młodzi śremianie poszli za ciosem i po stałym fragmencie gry kapitan drużyny Jacek Tomaszewski wykończył strzałem po długim rogu bramki i ustalił wynik meczu na 2:0.

Najlepszym Strzelcem Turnieju został Oliwier Grześkowiak – 5 bramek

Podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego w turnieju strzelili 14 bramek i nie stracili żadnej, grali bardzo ambitnie i fair play.

Cieszy indywidualne wyróżnienie turnieju dla naszego zawodnika, chociaż statuetka należała się też Mikołajowi Wawrzyniakowi za to że nie puścił żadnej bramki w turnieju i obronił rzut karny. Przed nami okres przygotowawczy a terminarz mamy zapełniony turniejami i sparingami. Zaczynamy 04.02.2017r. w Śmiglu, 11.02.2017r. w Czempiniu. a kończymy miesiąc turniejami w Środzie i Mosinie 26.02.2017r.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom (za walkę, zaangażowanie
i przede wszystkim za świetną zabawę) i rodzicom na których trener ponownie mógł liczyć:). Bezcenne było widzieć uśmiechniętych i dumnych rodziców oraz ich pociechy z medalami za pierwsze miejsce na koniec turnieju.