|

Doskonały występ Żaków F2 podczas turnieju w Mosinie

W minioną sobotę 28 stycznia br. młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Młoda Warta wystąpili podczas turnieju pn. Żaki F2 Cup Mosina. W zawodach wzięły udział zespoły: 1920 Mosina I, 1920 Mosina II, Polonia Środa Wlkp. I, Polonia Środa Wlkp. II, Orzeł Granowo, Lipno Stęszew i Warta Śrem.

Wszystkie drużyny rozegrały mecze 1 x 10 minut (każdy z każdym).

Żaki F2 Warty Śrem nie mieli sobie równych podczas turnieju w Mosinie

W pierwszym meczu podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego wygrali z Polonią Środa Wlkp. II 3:0. Od początku meczu młodzi Warciarze zdominowali rywali na boisku, a Hat-trikiem popisał się Oliwier Grześkowiak.

W drugim spotkaniu zmierzyli się z zespołem Lipna Stęszew. Po emocjonującym spotkaniu młodzi warciarze wygrali 2:0, a bramki zdobyli Benjamin Wałuszko, Adam Gołaszewski.

W trzecim meczu śremianie zagrali z gospodarzami 1920 Mosina I. Od samego początku obie drużyny grały “akcję za akcję” i w 3 minucie meczu w zamieszaniu pod bramką Warty sędzia wskazał na rzut karny po faulu obrońcy.

Górą jednak był dziś bardzo dobrze spisujący się nasz bramkarz Mikołaj Wawrzyniak. Po “książkowo” zagranej akcji bramkę na 1:0 strzelił Oliwier Grześkowiak, a dwie minuty później po stałym fragmencie gry prowadziliśmy już 2:0 po bramce Benjamina Wałuszko.

W czwartym meczu turnieju warciarze podejmowali Orła Granowo. Mecz ponownie pod nasze “dyktando” i wygrywamy aż 5:0. Bramki zdobywali 1:0 Oliwier Grześkowiak, 2:0 Adam Gołaszewski, 3:0 Krzysztof Smolich, 4:0 Benjamin Wałuszko, 5:0 Jakub Florkowski.

W piątym spotkaniu turnieju Warcie Śrem wysoko postawiła poprzeczkę Polonia Środa Wlkp. I. Mecz zaczął się od strzału w słupek przez Oliwiera Grześkowiaka, 2 minuty później po strzale Adama Gołaszewskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W ostatnim meczu zagraliśmy z 1920 Mosina II. Mecz od początku zdominowali warciarze i w 2 minucie po składnej akcji piłkę do siatki skierował Adam Gołaszewski. Młodzi śremianie poszli za ciosem i po stałym fragmencie gry kapitan drużyny Jacek Tomaszewski wykończył strzałem po długim rogu bramki i ustalił wynik meczu na 2:0.

Najlepszym Strzelcem Turnieju został Oliwier Grześkowiak – 5 bramek

Podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego w turnieju strzelili 14 bramek i nie stracili żadnej, grali bardzo ambitnie i fair play.

Cieszy indywidualne wyróżnienie turnieju dla naszego zawodnika, chociaż statuetka należała się też Mikołajowi Wawrzyniakowi za to że nie puścił żadnej bramki w turnieju i obronił rzut karny. Przed nami okres przygotowawczy a terminarz mamy zapełniony turniejami i sparingami. Zaczynamy 04.02.2017r. w Śmiglu, 11.02.2017r. w Czempiniu. a kończymy miesiąc turniejami w Środzie i Mosinie 26.02.2017r.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom (za walkę, zaangażowanie
i przede wszystkim za świetną zabawę) i rodzicom na których trener ponownie mógł liczyć:). Bezcenne było widzieć uśmiechniętych i dumnych rodziców oraz ich pociechy z medalami za pierwsze miejsce na koniec turnieju.

Rafał Krajczyński, trener Żaków F2 Akademii Piłkarskiej Młoda Warta

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.