| |

Dużo gry, dużo goli i jeszcze więcej radości

Tytułowymi słowami można najtrafniej podsumować sobotni turniej Warta CUP dla żaków z rocznika 2011.

W gościnnych murach sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie rywalizowało osiem zespołów. Niestety, w dniu zawodów wycofały się dwie drużyny Akademii Reissa Kościan, co sprawiło, że Warciarze wystawili aż cztery zespoły, trzy składy skompletował trener Kanii Gostyń, a jedna drużyna reprezentowała KSGB Manieczki.

– Szkoda, że w ostatniej chwili wypadł niespodziewanie Kościan, ale ma to też swoje plusy, bo moi chłopcy grali praktycznie bez zmian i dzięki temu spędzili na boisku dużo minut, a co za tym idzie zdobyli kolejne doświadczenie – mówi trener Piotr Rymaniak. – Cztery najlepsze zespoły z eliminacji kwalifikowały się do Ligi Mistrzów, a pozostałe walczyły w Lidze Europy. Mnie najbardziej cieszy fakt, że zdobyliśmy w tym turnieju 25 goli z czego trafiało aż 11 zawodników – dodał trener.

W Lidze Mistrzów o turniejowe zwycięstwo walczyły dwie ekipy Warty i dwie Kanii. W finałowym starciu najlepszych z nich biało-niebiescy prowadzili 2:1, by przegrać 2:4 i po raz trzeci tej zimy ukończyli turniejowe zmagania na drugim miejscu.

Bramki dla Warty strzelali:
4 – Ksawery Świdurski, Wojciech Gumieniak
3 – Jeremi Sójka, Mateusz Sinicki
2 – Franek Giełda, Wojciech Cieślak, Mikołaj Iwaszczuk, Nataniel Dzierżawczyk, Bartosz.
1 – Igor Wons, Antoni Mielcarek

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.