Dużo gry, dużo goli i jeszcze więcej radości

Tytułowymi słowami można najtrafniej podsumować sobotni turniej Warta CUP dla żaków z rocznika 2011.

W gościnnych murach sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie rywalizowało osiem zespołów. Niestety, w dniu zawodów wycofały się dwie drużyny Akademii Reissa Kościan, co sprawiło, że Warciarze wystawili aż cztery zespoły, trzy składy skompletował trener Kanii Gostyń, a jedna drużyna reprezentowała KSGB Manieczki.

– Szkoda, że w ostatniej chwili wypadł niespodziewanie Kościan, ale ma to też swoje plusy, bo moi chłopcy grali praktycznie bez zmian i dzięki temu spędzili na boisku dużo minut, a co za tym idzie zdobyli kolejne doświadczenie – mówi trener Piotr Rymaniak. – Cztery najlepsze zespoły z eliminacji kwalifikowały się do Ligi Mistrzów, a pozostałe walczyły w Lidze Europy. Mnie najbardziej cieszy fakt, że zdobyliśmy w tym turnieju 25 goli z czego trafiało aż 11 zawodników – dodał trener.

W Lidze Mistrzów o turniejowe zwycięstwo walczyły dwie ekipy Warty i dwie Kanii. W finałowym starciu najlepszych z nich biało-niebiescy prowadzili 2:1, by przegrać 2:4 i po raz trzeci tej zimy ukończyli turniejowe zmagania na drugim miejscu.

Bramki dla Warty strzelali:
4 – Ksawery Świdurski, Wojciech Gumieniak
3 – Jeremi Sójka, Mateusz Sinicki
2 – Franek Giełda, Wojciech Cieślak, Mikołaj Iwaszczuk, Nataniel Dzierżawczyk, Bartosz.
1 – Igor Wons, Antoni Mielcarek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.