Dużo radości na koniec jesieni

Rundę jesienną drużyna orlików starszych Warty zakończyła zwycięstwem w turnieju podsumowującym rozgrywki Ligi Powiatowej.

W sobotnie popołudnie na boisku w Dalewie spotkały się cztery zespoły, które rywalizowały między sobą w rozgrywkach Ligi Powiatowej. Obok orlików Warty z rocznika 2008 były to drużyny Adalbertusa Dalewo, Lasu Puszczykowo i Zawiszy Dolsk.

Turniej był podsumowaniem jesiennych zmagań, które bez porażki na koncie zakończył Adalbertus i to chłopcy z Dalewa uchodzili za faworytów. Zespoły drogą losową podzielono na dwie pary półfinałowe. Biało-niebiescy zmierzyli się z rówieśnikami z Puszczykowa i po dobrym spotkaniu pokonali rywali 8:5. Ich finałowym rywalem był Adalbertus, który w drugim półfinale okazał się o dwa trafienia lepszy od Zawiszy. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie. To jednak nie podłamało Warciarzy. Mimo iż na drugą połowę wyszli oni przegrywając 2:4, to po przerwie odrobili straty z nawiązką. Strzelili sześć goli nie tracąc żadnego i cieszyli się ze zwycięstwa 8:4 i turniejowego zwycięstwa.

– Nie chciałbym nikogo wyróżniać, bo cały 14-osobowy zespół zasłużył na duże słowa pochwały – mówi trener Maciej Fujak. – Fajnie, że kończymy rundę małym sukcesem, który przysporzył dużo radości nie tylko moim podopiecznym i ich rodzicom, ale również mi jako trenerowi tej grupy. Spontaniczna radość chłopców i dziewczyn, bo mamy w swoich szeregach Michalinę i Natalię, po ostatnim gwizdku była nie do opisania, a uśmiech sam malował się na twarzy. Myślę, że dla takich chwil warto trenować i grać w piłkę – dodał trener orlików.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.