| |

Dużo radości na koniec jesieni

Rundę jesienną drużyna orlików starszych Warty zakończyła zwycięstwem w turnieju podsumowującym rozgrywki Ligi Powiatowej.

W sobotnie popołudnie na boisku w Dalewie spotkały się cztery zespoły, które rywalizowały między sobą w rozgrywkach Ligi Powiatowej. Obok orlików Warty z rocznika 2008 były to drużyny Adalbertusa Dalewo, Lasu Puszczykowo i Zawiszy Dolsk.

Turniej był podsumowaniem jesiennych zmagań, które bez porażki na koncie zakończył Adalbertus i to chłopcy z Dalewa uchodzili za faworytów. Zespoły drogą losową podzielono na dwie pary półfinałowe. Biało-niebiescy zmierzyli się z rówieśnikami z Puszczykowa i po dobrym spotkaniu pokonali rywali 8:5. Ich finałowym rywalem był Adalbertus, który w drugim półfinale okazał się o dwa trafienia lepszy od Zawiszy. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie. To jednak nie podłamało Warciarzy. Mimo iż na drugą połowę wyszli oni przegrywając 2:4, to po przerwie odrobili straty z nawiązką. Strzelili sześć goli nie tracąc żadnego i cieszyli się ze zwycięstwa 8:4 i turniejowego zwycięstwa.

– Nie chciałbym nikogo wyróżniać, bo cały 14-osobowy zespół zasłużył na duże słowa pochwały – mówi trener Maciej Fujak. – Fajnie, że kończymy rundę małym sukcesem, który przysporzył dużo radości nie tylko moim podopiecznym i ich rodzicom, ale również mi jako trenerowi tej grupy. Spontaniczna radość chłopców i dziewczyn, bo mamy w swoich szeregach Michalinę i Natalię, po ostatnim gwizdku była nie do opisania, a uśmiech sam malował się na twarzy. Myślę, że dla takich chwil warto trenować i grać w piłkę – dodał trener orlików.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.