Dwa turnieje, dwa finały Warty Śrem 2009
|

Dwa turnieje, dwa finały Warty Śrem 2009

3 lutego dwa zespoły Warty Śrem przystąpiły do rywalizacji w Turnieju o Puchar Burmistrza Śmigla organizowanego na hali w Nietążkowie przez zespół Grom Czacz.

Pierwsza do rywalizacji przystąpiła drużyna Warty Niebieskiej. Efektowne zwycięstwo 5-0 z FALP Śmigiel po bramkach 2x Grześkowiak, Wałuszko, Florkowski, Rozmysłowski i dopisujemy pierwsze trzy punkty w tabeli turnieju. Zaraz po kolegach z zespołu niebieskiego przystąpiła do rywalizacji Warta Biała. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku niestety ulegamy Koronie Wschowa 1-0. Druga kolejkę zmagań znów rozpoczyna drużyna niebieska. Tym razem derby Śremu. Po emocjonującym meczu remisujemy z UKS 0 – 0. Warta biała w drugiej kolejce podejmuje AP Strzał w 10 Radwanice. Mecz rozpoczynamy w bardzo dobrym stylu, obejmujemy prowadzenie po bramce Gumieniaka. Niestety indywidualne błędy i schodzimy z parkietu pokonani 2-1. Trzecia kolejka spotkań to bardzo dobre występy Młodych Warciarzy. Drużyna Niebieska pokonuje po golach Szulczewskiego, Wałuszki, Grześkowiaka 3-1 FALP Kościan, a drużyna Biała po pięknych bramkach Gumieniaka i Maiera wygrywa 2-0 z Juna Trans Stare Oborzyska.

Dwa ostatnie występy naszych drużyn w turnieju to także dwa zwycięstwa. Niebiescy pewnie 3-0 pokonują Avię Kamionki po bramkach Szulczewskiego, Grześkowiaka, Wałuszki i zapewniają sobie półfinał, a Biali wysoko wygrywają z gospodarzem turnieju Gromem Czacz po bramkach 2x Gumieniak, Samson. Niestety późny finisz zespołu Białych wystarcza im tylko do gry o 5 miejsce.

Drugą fazę turnieju zaczyna drużyna Biała. Mecz o piąte miejsce i znów derby Śremu. Po bardzo szybkim i dramatycznym meczu remisujemy 0-0. O 5 miejscu zadecydują karne. Nasza drużyna w tym elemencie piłkarskim okazuję się lepsza i pokonujemy 2-1 UKS Śrem zajmując 5 miejsce w turnieju. Następnie drużyna Niebieskich w drugim półfinale turnieju zaczyna rywalizację z Korona Wschowa. Dzięki bramką Grześkowiaka i Rembielaka wygrywamy 2-0 i zapewniamy sobie awans do finału.

Niestety finał to nasz najgorszy występ w imprezie. Po bardzo słabym meczu w naszym wykonaniu remisujemy z Avią Kamionki 0-0 i o zwycięstwie w turnieju zadecyduje konkurs rzutów karnych. Karne lepiej strzela w tym dniu drużyna z Kamionek i wygrywa finał turnieju. Cieszą bardzo dobre występy w turnieju naszych bramkarzy Mikołaj Wawrzyniak wpuścił tylko jedna bramkę w turnieju, a Borys Korcz został uznany przez organizatorów Najlepszym Bramkarzem turnieju.

Tydzień później 11.02 dwa zespoły Warty Śrem przystąpiły do rywalizacji w Turnieju IX Remas Cup. Tym razem pierwsza do rywalizacji stanęła drużyna Warty Białej. I znów historia lubi się powtarzać, pierwszy mecz i znów nieznacznie przegrywamy 1-0 z Młodą Polonią Leszno. Bezpośrednio po meczu Białych na parkiet wychodzi Warta Niebieska i tu też historia się powtarza pewnie wygrywamy po bramkach Grześkowiak, Wałuszko, Florkowki 3-0 z drużyną As Milicz

Druga kolejka spotkań to zwycięstwa 1-0. Biali pokonują Mar Goll Sława po bramce Gumieniaka, a Niebiescy Piast Belęcin po bramce Gołaszewskiego. Trzecia kolejka spotkań Biali rywalizują z Orłem Lipno i niestety schodzą z parkietu pokonani 2-0. Niebiescy po bardzo dobrym meczu pokonują UKS Czwórkę Kościan 4-0 po bramkach Szulczewskiego, Grześkowiaka, Florkowskiego, Gołaszewskiego. Ostatnią kolejkę fazy grupowej turnieju rozpoczyna drużyna Warty Białej.

Niestety ostatni występ grupowy, to bardzo słaba gra i porażka 7-2 FA Leszno (bramki 2x Tomaszewski). Warta Niebieska w swym ostatnim występie w grupie pokonuje 3-0 po bramkach 2x Grześkowiak, Rozmysłowski, drużynę ELPA Święciechowa zapewniając sobie finał turnieju.

Druga część turnieju to gra o miejsca odpowiednio Warta Biała o 7 miejsce Warta Niebieska o 1 miejsce. Jak przez cały turniej pierwsi na parkiet wychodzą zawodnicy Warty Białej a ich przeciwnik to Piast Belęcin. Po ciekawym meczu remis 0-0 i znów historia się powtarza seria rzutów karnych. Niestety w tym turnieju Biali słabiej egzekwują karne i przegrywają mecz o 7 miejsce. W ostatnim meczu IX Remas Cup drużyna Warty Niebieskiej podejmuje FA Leszno. W dniu dzisiejszym finał to popisowa gra Młodych Warciarzy. Pewne zwycięstwo 2-0 po bramkach Grześkowiaka i Florkowskiego, i bez straty bramki w turnieju wygrywamy IX Remas Cup

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.