Dwie Warty zagrały w finale

Orlicy starsi z rocznika 2009 byli rewelacją turnieju Młodzików z okazji 75 rocznicy wyzwolenia Dolska. Rywalizując ze starszymi o rok rywalami dotarli do finału, w którym przegrali dopiero po karnych kolegom z Warty z rocznika 2008.

W sobotnim turnieju zorganizowanym przez LKS Zawiszę Dolsk i MGOSiR Dolsk udział wzięło sześć zespołów. Obok gospodarzy zagrały Wisła Borek Wlkp., Avia Kamionki i Adalbertus Dalewo i dwie Warty (2008 i 2009).

Oba zespoły prowadzone przez trenera Macieja Fujaka wygrały swoje grupy eliminacyjne, a potem po zwycięskich karnych w półfinale dotarły do ścisłego finału. Chłopcy z rocznika 2009 rozpoczęli turniej od wysokiej wygranej 8:1 nad Wisłą Borek, a potem pokonali 2:1 Zawiszę Dolsk. Z kolei młodzicy z rocznika 2008 po bezbramkowym remisie z Avią Kamionki pokonali 3:0 rówieśników z Adalbertusa Dalewo. 

W półfinałach Warta 2009 zremisowała 2:2 z Adalbertusem, a Warta 2008 1:1 z Wisłą Borek. Karne lepiej strzelali biało-niebiescy i to oni zameldowali się w finale. Ten dostarczył emocji i godny był meczu o pierwsze miejsce. Młodzicy młodsi dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach Mikołaja Bierły i Wojtka Ściubła, ale orlicy starsi za każdym razem doprowadzali do wyrównania po bramkach Adama Gołaszewskiego. W regulaminowym czasie padł remis 2:2 i po raz kolejny decydowały karne. Pechowo strzelali je chłopcy z rocznika 2009, bowiem Wojtek Rembielak trafił w słupek, a Piotr Lubiejewski w poprzeczkę, a gole Bartosza Lange i Natalii Skrzypczak dały zwycięstwo chłopcom z rocznika 2008.

Warciarze oprócz złotych i srebrnych medali otrzymali puchary, a wyróżnienie spotkało Wojciecha Rembielaka, który uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.