Efektowne przełamanie

W końcu!!! Seniorzy Warty pokazali, że potrafią wygrywać nie tylko na wyjazdach. Domową niemoc przełamali efektownym zwycięstwem z IKP Olimpia. Poznaniacy wracali ze Śremu z bagażem sześciu goli!

Sobotnie zwycięstwo przyszło łatwiej niż można było się spodziewać. Ubiegłoroczni wicemistrzowie A-klasy na boiskach klasy okręgowej tak dobrze już jednak sobie nie radzą. W Śremie w konfrontacji z Wartą nie mieli szans. Już w 8 minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Skrzypczak, a chwilę potem podwyższył Mateusz Maśliński. Gdy tuż przed przerwą na 3:0 trafił ponownie Bartosz Skrzypczak pewne było, że podopieczni Marka Wilczyńskiego dopiszą trzy punkty.

Swoją wyższość seniorzy potwierdzili także po przerwie. Wynik długo jednak się nie zmieniał. Za to w ostatnim kwadransie kibice obejrzeli cztery gole. W 75 minucie hat-tricka skompletował popularny „Barosz” i choć goście zaraz potem zdobyli honorową bramkę, to w końcówce dwoma trafieniami dobił ich Hubert Sciak. Kapitan Warty wciąż śrubuje więc strzelecki rekord klubu. Do stu goli brakuje mu już tylko sześciu trafień.

– Mam nadzieję, że setka „pęknie” jeszcze w tym roku – powiedział zadowolony Hubert Sciak.

Warta rozbiła IKP Olimpia aż 6:1 i odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie. Po 6 kolejkach nasz zespół z dorobkiem 12 punktów zajmuje piąte miejsce. Punkt więcej ma Lider Swarzędz, który będzie kolejnym rywalem śremskiego zespołu.