Efektowne zakończenie rundy

Efektownie, bo wysokim zwycięstwem 7:1 w derbach z Pogonią Książ rundę jesienną zakończyli seniorzy. Podopieczni Huberta Sciaka zimę spędzą na pozycji lidera i oby tak już do końca sezonu.

Sobotnim zaległym spotkaniem Warciarze kończyli tegoroczne występy ligowe. Choć mistrzostwo jesieni zapewnili sobie tydzień wcześniej wygrywając 3:1 w Zaniemyślu z Kłosem, to celem było kolejne zwycięstwo i powiększenie przewagi nad rywalami.

Biało-niebiescy wykonali zadanie i to w bardzo dobrym stylu, bo pokazali gościom z Książa Wlkp., że 30 punktów, które dzieli zespoły w ligowej tabeli, to nie przypadek. Już w 2 minucie prowadzenie zapewnił Adrian Owczarek, a po kwadransie podwyższył Mateusz Maśliński. Skrzydłowy Warty mógł ustrzelił hat-trcika w pierwszej połowie, ale dwukrotnie po jego strzałach piłkę z pustej bramki wybijał Krystian Galusik. Świetną okazję miał także Patryk Słomczyński, ale dobrze spisał się bramkarz gości. Śremianie zdominowali totalnie rywali i mogli strzelić kilka goli, ale skończyło się na trzech, bowiem w 39 minucie podwyższył Marek Kulczak. Po przerwie Warciarze dołożyli jeszcze cztery trafienia. Dwa były dziełem Bartosza Skrzypczaka, a po golu zdobyli jeszcze Patryk Słomczyński i Patryk Kryszak. Pogoń odpowiedziała bramką honorową Piotra Galusika i skończyło się na 7:1.

Cieszymy się, że w dobrym stylu kończymy rundę. Teraz miesiąc odpoczynku i od nowego roku rozpoczynamy przygotowania do wiosny, po to, by na jej koniec świętować awans – podsumował trener Hubert Sciak. Z kolei trener Pogoni – Marcin Tomaszewski powiedział: – Warta była od nas trzy klasy lepsza i przewyższa całą ligę. Spodziewałem się ciężkiego meczu, ale nie myślałem, że będziemy aż tak bezradni. W Warcie jest dużo jakości na każdej pozycji i myślę, że tak mocnej drużyny Śrem jeszcze nie miał, a awans to formalność.

Dla Warty było to 14 zwycięstwo w rundzie, którą śremianie zakończyli bez porażki mając jeszcze na koncie 2 remisy.