Eliminacje Mistrzostw Polski Kadetów w boksie

W dniach 28-29.05.2016r. w sali Wielkopolskiego Ośrodka Szkolenia Bokserskiego Fundacji Wielkopolski Boks odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej.

Do walki o medale i przepustkę do Ząbkowic Śląskich gdzie spotkają się najlepsi zawodnicy w Polsce stanęli reprezentanci większości klubów z Wielkopolski czyli 28 zawodników reprezentujących 13 klubów z Województwa Wielkopolskiego w tym reprezentant Warty Śrem Maksymilian Godziewski.

W pierwszym dniu podczas eliminacji Maks pokonał jednogłośnie na punkty 3:0 zawodnika Sporty Walki Pila – Cezarego Stępkę i awansował do finału zawodów. W Niedzielę natomiast w finale uległ niespodziewanie Krystianowi Kocłajdzie z Boks Poznań Team 2:1 zostając vice mistrzem Wielkopolski.

„Maks boksował w Poznaniu z zawodnikiem gospodarzy. W moich oczach oraz wg. obserwatorów wygrał walkę. Niestety decyzja sędziów była zupełnie inna. Wszelkie nasze emocjonalne dyskusje na ten temat nie mają sensu. Przyjęliśmy tę decyzję z pokorą i od poniedziałku wracamy na salę :)”

Krzysztof Lewandowski, sekcja bokserska Warty Śrem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.