Hat-trick Mikołaja Bierły

Mikołaj Bierła popisał się hat-trickiem w meczu I ligi orlików starszych. Młodzi adepci Akademii Warty przegrali jednak z Orlikiem Kaźmierz 3:6.

– Każdy punkt w I lidze będzie dla nas na wagę złota, ale nie gramy na wynik, a po to by uczyć się od najlepszych i zdobywać doświadczenie, które ma procentować za kilka lat – mówi trener Maciej Fujak.

Do Kaźmierza trener orlików zabrał 14 zawodników, a więc dwie „siódemki”, po to by ogrywać jak najwięcej piłkarzy. Warciarze zmieniali się całym składem i stoczyli fajny pojedynek z Orlikiem, który przed rokiem w imponującym stylu wygrał rozgrywki II ligi. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0, ale druga połowa rozpoczęła się od dwóch goli Mikołaja Bierły i biało-niebiescy złapali tzw. kontakt. Rywale odpowiedzieli jednak trzema bramkami, a śremianie dołożyli jednego gola autorstwa Mikołaja, który tym samym skompletował hat-tricka. Po ciekawym spotkaniu Orlik pokonał Wartę 6:3, a za ciekawe  spotkanie brawa od kibiców zebrali jedni i drudzy.

W sobotę o 10.00 Warciarze zagrają kolejny mecz na boiskach I ligi, a tym razem podejmować będą Sokoła Pniewy.