Już 9 czerwca może być awans!

Już tylko trzech zwycięstw potrzebują nasi seniorzy, aby zapewnić sobie awans do V ligi bez oglądania się na rywali.

W sobotę podopieczni Huberta Sciaka pokonali 5:1 MTS Pawłowice odnosząc 25 zwycięstwo w sezonie. Mimo iż goście pokazali się w Śremie z dobrej strony, to nie byli jednak w stanie zrobić liderowi „krzywdy”. Wynik meczu w 23 minucie otworzył Mateusz Maśliński. Zaraz po zmianie stron Patryk Słomczyński wykorzystał rzut karny, a chwilę potem podwyższył Dawid Forszpaniak. Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem w 58 minucie, ale Warciarze w końcówce udowodnili, że ponad 100 goli w tym sezonie z niczego się nie wzięły. Dołożyli jeszcze dwa trafienia. Na 4:1 trafił Patryk Słomczyński, a wynik meczu w 90 minucie ustalił Bartosz Skrzypczak. Napastnik z tego gola cieszył się podwójnie, bo zadedykował go narodzonemu dziecku, dla którego wraz z kolegami wykonał symboliczną kołyskę.

Śremianie wykonali więc kolejny krok ku V lidze. Do końca rozgrywek pozostało już tylko pięć kolejek. Aby być pewnym na 100 procent awansu Warciarze muszą wygrać trzy mecze, a to oznacza, że awans mogą świętować już 9 czerwca. Teraz czeka ich bowiem maraton – trzy mecze w sześć dni. 3 czerwca zagrają grają na wyjeździe z LZS Cielcza, trzy dni później u siebie z Koroną Wilkowice, a 9 kwietnia podejmować będą Sokoła Chwałkowo. Trzy zwycięstwa oznaczać będą awans na dwie kolejki przed końcem sezonu.