Kapitalny mecz i łzy radości

Świetny widowisko stworzyły zespoły Warty i LPFA Rataje Poznań w ósmej kolejce II ligi orlików młodszych. Chłopcy z rocznika 2010 wygrali strzelając bramkę w ostatniej akcji meczu.

– Na naszych meczach nudy nie ma – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Na osiem spotkań cztery rozstrzygnięte były w ostatnich minutach. Trzy razy to nam dopisało szczęście, a raz rywalom – dodaje.

Tak też było w sobotę, kiedy w Śremie gościł zespół LPFA Rataje. Przed tym spotkaniem poznaniacy mieli o trzy punkty więcej od Warciarzy. Starcie dwóch zespołów z czołówki dostarczyło nie lada emocji. Do przerwy po golu Michała Rusiaka prowadzili biało-niebiescy. Po zmianie stron podwyższyć mógł Maciej Jachnik, ale nie wykorzystał karnego. Zemściło się to i goście najpierw wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie. Osiem minut przed końcem po dośrodkowaniu Borysa Buszewicza głową na 2:2 trafił Maciej Jachnik. Zanosiło się na remis i podział punktów, ale w doliczonym czasie oba zespoły poszły na wymianę kontr. Tą skutecznie wykończyli piłkarze Warty, a konkretnie Kamil Pieprzyk, który strzałem pod poprzeczkę zapewnił zwycięstwo, a na twarzach śremskich piłkarzy pojawiły się łzy radości.

Po 8 kolejkach prowadzą Kotwica i Mieszko (po 21 punktów), a Warta i LPFA Rataje są tuż za nimi (po 18 punktów). Teraz śremski zespół czeka wyjazdowy mecz z Koziołkiem Poznań .