Każda passa ma swój koniec

Po pięciu z rzędu zwycięstwach zakończyła się passa orlików starszych. Przerwała ją poznańska drużyna AKF.

Stawką sobotniego spotkania było drugie miejsce w tabeli, bowiem przed tym pojedynkiem Warciarze byli wiceliderem i mieli o punkt więcej od rywali. Lepsi w tym dniu okazali się młodzi piłkarze AKF. Szybko objęli prowadzenie i choć wyrównał Wojtek Podpołucha, to przed przerwą poznaniacy trafili jeszcze dwukrotnie i mieli dwie bramki zaliczki. Śremski zespół dobrze rozpoczął drugą odsłonę, bo od kontaktowej bramki Borysa Korcza. Mimo okazji nie udało się wyrównać, a bramkę po kontrze zdobyli poznaniacy. Piąty stracony gol podciął skrzydła biało-niebieskim, a jeszcze bardziej rozochocił orlików AKF, którzy dołożyli trzy gole i wygrali wysoko 8:2.

– Mecz mógł się podobać, bo rozgrywany był w szybkim tempie. Przełomowym momentem była czwarta stracona bramka. Do tego momentu pojedynek był wyrównany. Końcówka należała już zdecydowanie do naszych rywali, którzy przerwali tym samym naszą zwycięską serię – podsumował trener Maciej Fujak.

Rundę jesienną chłopcy z rocznika 2009 kończyć będą w sobotę, kiedy to o 10.00 podejmować będą Avię Kamionki.