|

I KOLEJKA LIGI WZPN CZYLI ŻAKI WARTY ŚREM W GRONIE NAJLEPSZYCH !

W minioną sobotę drużyna żaków F1 rocznik 2008 rozegrała I kolejkę ligi WZPN . WARTA była gospodarzem turnieju.  Młodzi piłkarze zostali przydzieleni bardzo silnej grupy. Tej wiosny mierzymy się z zeszłorocznym mistrzem Polonią Środa, zdobywcą trzeciego miejsca w zeszłym roku drużyna Suchary Suchy Las  oraz Patrią Buk

Pierwszy mecz gramy z zespołem z Buku. W tym wyrównanym pojedynku dość szybko obejmujemy prowadzenie po bramce Marcina Gałuszki , jednak potem tracimy dwie bramki. Drugą 30 sek przed końcem regulaminowego czasu gry i w ten sposób przegrywamy 1:2.

W drugim meczu z Sucharami Suchy Las powtarza się podobny scenariusz , pierwsi strzelamy bramkę, której zdobywcą jest Kacper Grześkowiak. Niestety po chwili przeciwnik wyrównuje. Do końca meczu wynik nie ulega z

mianie i zdobywamy pierwszy punkt w lidze mistrzowskiej WZPN.

Ostatni mecze rozgrywamy z Polonia Środa, od początku  obserwujemy okres dobrej gry naszych zawodników, jednak z czasem przeciwnik wykorzystuje nasze błędy , co przekłada się na zdobycz bramkową. Mecz kończy się wynikiem 0:3 dla Polonii.

Poziom gry  w grupie  mistrzowska ligi w WZPN jest o wiele wyższy niż poziom meczy rozgrywanych jesienią  , jednak obserwując grę  można stwierdzić , że rywale są w zasięgu naszego zespołu. A jak wiadomo tylko gra z wymagającym rywalem pozwoli podnieść poziom umiejętności piłkarskich.

O komentarz poprosiliśmy trenera Żaków, który podsumował spotkania w następujący sposób: „ Za nami pierwszy turniej w grupie mistrzowskiej i chłopcy przekonali się że to już zupełnie inna “bajka” niż jesienne rozgrywki. Po dwóch wyrównanych meczach z Patria i Sucharami zdobyliśmy punkt, a to dowód na to że jest wiele do poprawy i sporo pracy przed nami. Polonia wydaje się być poza zasięgiem, ale mimo porażki 0:3 postawy z ubiegłorocznym mistrzem nie musimy się wstydzić. Mieliśmy także swoje okazje. Przed nami jeszcze trzy turnieje, a cel to walka o drugie miejsce”

Brawa należą się również rodzicom , którzy  jak zawsze liczni stawili się by kibicować swoim pociechom  oraz  serwowali gorące napoje i ciasto  dla zawodników oraz kibiców drużyn przyjezdnych.

Wyniki poszczególnych meczy naszych zawodników :

WARTA ŚREM :  PATRIA BUK   1 : 2  (bramki: Marcin Gałuszka)

WARTA ŚREM  : Suchary Suchy Las   1 : 1  (bramka: Kacper Grześkowiak)

WARTA ŚREM  : POLONIA ŚRODA WLKP 0 : 3

Wartę Śrem 2008 reprezentowali:

Mariusz Ciesielski (br),Marcel Kolenda (br),  Wojtek Ściubeł, Bartek Lange, Janek Krystkowiak, Olek Sołtysiak, Kuba Czajka, Jędrek Jankowiak, Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła, Mikołaj Maksymów

Trener :Maciej Fujak

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.