Kolejny krok zrobiony

24 zwycięstwo w tym sezonie odnieśli seniorzy Warty. Podopieczni Huberta Sciaka wrócili z trzema punktami z Miejskiej Górki, gdzie pokonali miejscową Spartę 4:0.

Pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem. Mimo dużej przewagi w polu Warciarze nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobyczą bramkową. Najlepsze okazje zmarnowali Dawid Forszpaniak i Patryk Słomczyński. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie, a z pomocą przyszli środkowi obrońcy, którzy wyręczyli swoich kolegów z ofensywy. Dwa rzuty rożne przyniosły w krótkim czasie dwie bramki. Najpierw trafił Piotr Janicki, a potem po jego strzale z bliska piłkę do siatki wpakował Maciej Pawłowski. W 61 minucie było już 3:0, po tym, jak błąd bramkarza Sparty wykorzystał Patryk Słomczyński. Gospodarze dobili się samobójem, którego po dośrodkowaniu z rożnego Mateusza Maślińskiego strzelił środkowy obrońca gospodarzy.

Warciarze wygrali 10 mecz wiosną, w tym 9 bez straty bramki i zrobili kolejny krok ku V lidze. W sobotę o 17.00 seniorzy podejmować będą MTS Pawłowice.