Komunikat Walnego Zebrania

W dniu 14.12.2020 roku w siedzibie klubu odbyło się z walne zebranie, które zostało zwołane z inicjatywy prezesa ŚKS Warta. Na zebraniu podjęto dwie uchwały, których założeniem jest podział klubu na 3 oddzielne jednostki.  

Uzasadnienie:
Razem ale osobno.
Walne zebranie podjęło trudną z punktu widzenia działalności ŚKS Warta decyzję. Bowiem zawieszona została działalność 2 z 3 sekcji ŚKS Warta. Wynika to z ograniczeń powodowanych funkcjonowaniem jako jedna organizacja.

Głównym źródłem pozyskiwania środków finansowych dla stowarzyszeń są różnego rodzaju dotacje. W większości stanowią one znaczną cześć wpływów do budżetów klubów. Dlatego aby móc dalej rozwijać klub i jego sekcje postanowiono uniezależnić je od siebie. Autonomia umożliwiać będzie, każdej z sekcji pozyskiwanie dotacji oraz subwencji na swój rachunek.
Na zebraniu ustalono również, że nowe stowarzyszenia zostaną powołane do końca 2020 roku. Ich nazwy będą tożsame z nazwami sekcji
– Śremski Klub Bokserski – Warta
– Śremski Klub Szermierczy – Warta.
Od stycznia 2021 funkcjonowały będą 3 podmioty, każdy reprezentujący swoją dyscyplinę.

Walne Zebranie Członków uchwala co następuje:
Uchwała 1/12/2020
w sprawie: zawieszenia działalności sekcji szermierczej oraz sekcji bokserskiej.  

Zgodnie z § 27  lit. 7 postanawia zawiesić z dniem 31 grudnia 2021 działalność sekcji szermierczej oraz sekcji bokserskiej. I powołać do końca 2020 roku nowe stowarzyszenia o tożsamych nazwach.    
– Śremski Klub Bokserski – Warta
– Śremski Klub Szermierczy – Warta

Uchwała 2/12/2020
w sprawie: przekazania prawa do korzystania logo ŚKS Warta oraz utożsamiania z historią klubu.
postanawia z dniem 31 grudnia 2020 umożliwić nowo powstałym stowarzyszeniom tożsamym z ŚKS Warta, prawa do korzystania z logo ŚKS oraz utożsamiania się z historią klubu. 

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.